Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Hästkväll - Fokus: Hållbar häst

TRAVSKOLAN - 2018-02-08

ALLA HÄSTINTRESSERADE ÄR VÄLKOMNA - Onsdag kl 18:00

Stallrestaurangen Vaggeryds Travbana

MEDVERKANDE

Veterinär Ellen Jönsson

Anneli Didrik, massage och laserbehandling

Agria Försäkring

Krafft Foder

 

VI BJUDER PÅ FIKA

LOTTERI MED PRISER FRÅN VET.KLINIKEN, AGRIA OCH KRAFFT

 

ANMÄL Via sms till

Marie Lindvall 070 – 842 90 96

Kvällen är kostnadsfri

VÄLKOMNA!

 

Dela artikeln:
2018-09-20

Körläger med Camilla Hecht

TRAVSKOLAN Inbjudan till Körläger 5-7 oktober!

2018-08-25 13:47:34

Prova på-dagar på travskolan

TRAVSKOLAN Kom och prova på hur det är att gå på travskola eller rida monté eller köra stor travhäst- löpande lördagar och söndagar under hösten - Välkommen!

2018-01-31 14:51:19

SPORTLOV DAGLÄGER

TRAVSKOLAN Vi sköter stallet, hästarna och pysslar, kör/rider - Inga förkunskaper krävs - tisdag, onsdag och torsdag - Välkommen!

2018-01-30

Vill du tävla i trav eller monté?

TRAVSKOLAN Nu är det dags att anmäla sig till vårens licenskurs i kör och monté - start söndag 18 februari!

2018-01-03

Välkommen till vårterminen 2018 på travskolan!

TRAVSKOLAN Välkommen att anmäla dig till några av vårens kurser på travskolan! Vi kör igång vecka 3 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 22:e februari 2019
Lopp 1 Carlossatisfaction (12)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Moons Blåljus (5)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Calvados Akema (7)
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Lopp 2 Golden Kick Back (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune (6)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Kirby Sånna (8)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Yoda Brick (8)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 7 Kiara Sånna (5)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Love for Life (2)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 9 Conway Streamline (5)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Åby 22:e februari 2019
Lopp 3 Jaffa Maxim (2)
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Axevalla 25:e februari 2019
Lopp 7 Ekebo Caf (11)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 8 Day Composite (4)
Stefan Söderkvist (Jan Hellstedt)
Jägersro 26:e februari 2019
Lopp 3 Eaja Composite (4)
Marc Elias (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Ready K.K.Hall (3)
Markus Waldmüller (Jan Hellstedt)
Resultat
Solvalla 19:e februari 2019
Lopp 6 Linda Sånna, d
Torbjörn Jansson (Jan Hellstedt)
Halmstad 18:e februari 2019
Lopp 1 Sister Stephanie, d
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 1 Darius Dante
Stefan Persson (Erland Sjöö)
Lopp 2 Lyssum, 5:a
Anton Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 3 Chip Dream, 1:a
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Quitebeauty, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 6 Crispi's Memory, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 10 Moon's Oki Doki, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Örebro 15:e februari 2019
Lopp 6 Felix V.M., 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 6 Asterix Hornline, oplac.
Ulf Ohlsson (Peter Johansson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se