Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: Matilda
Välkommen till höstens kurser!

Höstterminen i Travskolan

TRAVSKOLAN - 2020-08-02 17:49

Alla kurser startar vecka 35 - anmäl dig på nya hemsidan!

Vi önskar alla nya och gamla elever välkomna till höstens kurser! Nu finns det en ny hemsida som heter travskola.se - där hittar du alla våra kurser, där kan du registrera dina uppgifter och betala. 

OBS! Även om du redan går på travskolan och ska fortsätta så vill vi gärna att är du går in på hemsidan och anmäler dig. 

Frågor går bra att skicka till travskola@vaggeryd.travsport.se

Dela artikeln:
2020-03-17 16:02:09

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!  

2020-02-15 15:13:51

Utbildningslopp

TRAVSKOLAN From söndagen 1 mars kör Travskolan utbildningslopp för körlicens varje söndag - alla är välkomna att delta!

2019-11-19 13:38:24

Kör- och Montélicens 2020 vid Vaggeryds travbana

TRAVSKOLAN För dig som vill börja köra eller rida lopp - Nu är det dags att hänga med - första träffen är 22 januari!

2019-10-11 13:16:33

MONTÉDAG med Jessica Flodin

TRAVSKOLAN Är du nyfiken på monté? Vill du veta hur det känns att rida och träna för monté? Prova på fredagen 1 november, kl 9-15, Välkommen!

2019-10-11 12:54:55

DAGLÄGER – Höstlovsveckan

TRAVSKOLAN Måndag 28 oktober till torsdag 31 oktober mellan 9-16, inga förkunskaper krävs -Välkommen!

Hemmahästar
till start
Mantorp 21:e september 2020
Lopp 3 PIM PIM JOLI (5)
Källberg Anders (Blomqvist Jonathan)
Lopp 4 UFO JET (IT) (2)
Johansson Henrik (Källgren David)
Lopp 10 DABKAS RAINBOWDASH (7)
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Axevalla 22:e september 2020
Lopp 4 JETSTREAM RAPIDA (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHEAP THRILLS (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 23:e september 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Örebro 24:e september 2020
Lopp 6 BAJA ROSA AKEMA (2)
Lindblom Carl Philip (Hjelmrin Johnny)
Axevalla 25:e september 2020
Lopp 2 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 DARIUS DANTE (7)
Stenquist Niclas (Sjöö Erland)
Lopp 4 TOPAZ FACE (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 NATIONAL DAY (8)
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 FRANCKS GIDJON (9)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 QUANTUM TIC TAC (4)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 5 EASY COPI (9)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (11)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 EKEBO EASY (5)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 NEO SÅNNA (8)
Johansson Henrik (Johansson Peter)
Resultat
Vaggeryd 20:e september 2020
Lopp 1 SPEEDY CASH VICANE, 5:a
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 4 SIMSON SAAR, 5:a
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 6 OKOBALOZ, 5:a
Bardun Jonathan (Pettersson Ronny)
Lopp 6 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 FELIX V.M., 3:a
Svensson Claes (Johansson Henrik)
Lopp 8 JARREAU BOKO, oplac.
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Christiansson Anders (Franck Hans)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 5:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Kalmar 18:e september 2020
Lopp 5 HERAKLES, 3:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, d
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 3:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Åby 17:e september 2020
Lopp 4 EKEBO EASY, oplac.
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 4 THAT'S IT
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 FRANCKS COOPER, 7:a
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, 8:a
Franck Hans (Franck Hans)
Mantorp 14:e september 2020
Lopp 4 QUANTUM TIC TAC, 1:a
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 5 NEO SÅNNA, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA, 1:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 CHEAP THRILLS, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 LYSSUM, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 15 RENDEZ VOUS, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 15 THESE DAYS, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se