Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN - 2020-03-17 16:02

I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!

 

Vi bevakar utvecklingen av Corona-viruset och följer folkhälsomyndighetens rekommendationer

Eftersom risken för smittspridning av coronaviruset i Sverige bedöms som mycket hög ber vi att de som besöker oss stannar hemma ifall de känner minsta lilla symptom.

• Tvätta händerna noga med tvål och vatten innan ni åker hemifrån, när ni kommer till travskolan och innan ni åker hem.

• Stanna hemma vid minsta lilla symtom till förkylning.

Dela artikeln:
2020-02-15 15:13:51

Utbildningslopp

TRAVSKOLAN From söndagen 1 mars kör Travskolan utbildningslopp för körlicens varje söndag - alla är välkomna att delta!

2019-11-19 13:38:24

Kör- och Montélicens 2020 vid Vaggeryds travbana

TRAVSKOLAN För dig som vill börja köra eller rida lopp - Nu är det dags att hänga med - första träffen är 22 januari!

2019-10-11 13:16:33

MONTÉDAG med Jessica Flodin

TRAVSKOLAN Är du nyfiken på monté? Vill du veta hur det känns att rida och träna för monté? Prova på fredagen 1 november, kl 9-15, Välkommen!

2019-10-11 12:54:55

DAGLÄGER – Höstlovsveckan

TRAVSKOLAN Måndag 28 oktober till torsdag 31 oktober mellan 9-16, inga förkunskaper krävs -Välkommen!

2019-09-10 12:59:47

Trevlig dag på travskolan!

TRAVSKOLAN Många, både barn och vuxna, fick prova på att köra häst!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Solvalla 1:a april 2020
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON SPECIALITY (12)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EYE IN THE SKY (1)
Lilius Marcus (Svensson Claes)
Lopp 8 JETSTREAM RAPIDA (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 LINDA SÅNNA (12)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT (8)
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M. (8)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Kalmar 3:e april 2020
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI (9)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Solvalla 3:e april 2020
Lopp 5 HERAKLES (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Halmstad 6:e april 2020
Lopp 4 EASY COPI (8)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TURBOLENNA (10)
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 7 MADURAI (6)
Andersson Malin (Florin Mikael)
Resultat
Mantorp 30:e mars 2020
Lopp 1 MANGO BRODDA, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 1 DON'T BE SO SHY, 7:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MADURAI, 6:a
Melberg Nicole (Florin Mikael)
Lopp 8 DARIUS DANTE, oplac.
Eriksson Kim (Sjöö Erland)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 THAT'S IT, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 29:e mars 2020
Lopp 1 TEMPLE OF DREAMS (US), 3:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 4:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 11 ELLAMI PRIDE, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Kalmar 28:e mars 2020
Lopp 3 TETON GAME OF WAR, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C., 3:a
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 28:e mars 2020
Lopp 6 KING OF EVERYTHING, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 25:e mars 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, 5:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LEE SÅNNA, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e mars 2020
Lopp 4 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 24:e mars 2020
Lopp 3 CARROTLOVER, 4:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e mars 2020
Lopp 9 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se