Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Körläger med Camilla Hecht

TRAVSKOLAN - 2018-09-20

Inbjudan till Körläger 5-7 oktober!

KÖRLÄGER

Camilla ”Jajja” Hecht

5-7 oktober

Om Camilla:

Camilla är utbildad körinstruktör inom:

- Klassisk körning

- Bruks- och skogskörning

- Travskoleinstruktör

Innehåll 

Alla får ett individuellt anpassat körpass per dag samt ett träningspass i grupp.

Oavsett inriktning på din körning – alla är välkomna!

Hästarna stallas upp på Vaggerydstravet

Drop in fredag fr kl. 14.00, ange vid anmälan vilken tid du kommer så vi kan planera kvällens enskilda lektioner.

Lägret beräknas avslutas på söndag eftermiddag.

Pris:  

Priset för lägret är 1750: -/deltagare

*Ingår frukost lunch och middag, box och spån till hästen.

Åskådare/medhjälpare betalar ett självkostnadspris på 400: - (mat ingår)

Extra häst tillkommer 200: - för uppstallning och 300: - per lektion

 

I mån av plats går det att boka enstaka lektioner för 300: - per lektion

Anmälan

Anmäl dig senast 28 september till travskolan@vaggerydstravet.se

Vid frågor eller funderingar kontakta Marie Lindvall 070 – 842 90 96

 

 

 

 

Dela artikeln:
2019-02-27 12:45:00

Hästhelg på Vaggerydstravet

TRAVSKOLAN 29-30 mars bjuder vi in till två spännande dagar fyllda med hästkunskap - Anmälan senast 22 mars - Alla är välkomna!

2018-08-25 13:47:34

Prova på-dagar på travskolan

TRAVSKOLAN Kom och prova på hur det är att gå på travskola eller rida monté eller köra stor travhäst- löpande lördagar och söndagar under hösten - Välkommen!

2018-02-08

Hästkväll - Fokus: Hållbar häst

TRAVSKOLAN ALLA HÄSTINTRESSERADE ÄR VÄLKOMNA - Onsdag kl 18:00 Stallrestaurangen Vaggeryds Travbana

2018-01-31 14:51:19

SPORTLOV DAGLÄGER

TRAVSKOLAN Vi sköter stallet, hästarna och pysslar, kör/rider - Inga förkunskaper krävs - tisdag, onsdag och torsdag - Välkommen!

2018-01-30

Vill du tävla i trav eller monté?

TRAVSKOLAN Nu är det dags att anmäla sig till vårens licenskurs i kör och monté - start söndag 18 februari!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 4:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Åby 22:e maj 2019
Lopp 2 TETON YORK (2)
Andersson Julia (Hellstedt Jan)
Lopp 5 PELL INN (4)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 9 KIARA SÅNNA (6)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Örebro 22:e maj 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (6)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 LINDA SÅNNA (8)
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 7 WHISKY AKEMA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 23:e maj 2019
Lopp 1 FRANCKS COOPER (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 1 PARFYM ALO (12)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 CONWAY STREAMLINE (1)
Adolfsson Sofia (Svensson Claes)
Lopp 6 FELIX V.M. (1)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 FRANCKS GIDJON (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 11 CALVADOS AKEMA (3)
Johansson Henrik (Nilsson Ingemar)
Kalmar 23:e maj 2019
Lopp 9 CHIP DREAM (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Solvalla 24:e maj 2019
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 7 M.B.S.PRETTY GIRL (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD (7)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Solvalla 25:e maj 2019
Lopp 6 WORTH A LOT (1)
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Halmstad 27:e maj 2019
Lopp 5 LIMUS EFFI (6)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lindesberg 27:e maj 2019
Lopp 8 EAJA COMPOSITE (10)
Nimczyk Michael (Hellstedt Jan)
Resultat
Jägersro 21:e maj 2019
Lopp 9 KIRBY SÅNNA, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 WISS ZORNITA, oplac.
Ericsson Sofie (Svensson Lennart)
Mantorp 20:e maj 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT), oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 ELLE VILD, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 JOY FOR US, oplac.
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 8 PICASSO TILLY, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 NEO SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 11 HULTS INGELA, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 LYSSUM, 5:a
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 11 LADY ISABELL, 7:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 13 CHEAP THRILLS, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 19:e maj 2019
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE, 7:a
Hollsten Henrik (Berg Björn)
Lopp 2 VÄSTERBO QUADRIGA, oplac.
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, 6:a
Luperini Fausto (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 PUKETORP TINALINA, oplac.
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, oplac.
Luperini Fausto (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 AOWA L.G., 4:a
Persson Stefan (Brostorp Johanna)
Lopp 4 OKOBALOZ, 7:a
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 5 DWIGHT GARBO
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 5 TURBOLENNA, 6:a
Luperini Fausto (Bolin Andersson Ann)
Lopp 6 OLGA UTCA, 1:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 7 LIMUS EFFI, oplac.
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 TETON YORK, 3:a
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 9 FINGERSPRINT, 5:a
Hollsten Henrik (Berg Björn)
Lopp 13 WISS XANTOS, oplac.
Almsgård Julia (Lindvall Marie)
Gävle 18:e maj 2019
Lopp 10 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Kalmar 17:e maj 2019
Lopp 2 DREAM IN MATCHTOWN, 3:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 8 PIM PIM JOLI, oplac.
Johansson Henrik (Blomqvist Jonathan)
Åby 16:e maj 2019
Lopp 5 EKEBO CAF, d
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 OVERLORD, 5:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se