Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Sommarläger på Vaggeryds Travskola

TRAVSKOLAN - 2019-05-22 13:50

Under några sommarveckor finns möjlighet att delta en eller flera dagar på läger -Välkommen!

Körning och ridning både på bana och i skogen, stallskötsel, pyssel, lekar mm.

Möjlighet till övernattning sista natten varje vecka för de som vill, då ingår middag o frukost sista kvällen/morgonen.

Fika och frukt finns alla dagar, medtag egen lunch.

 

v.27 1/7–5/7 Mån-fre kl. 9-16

v.29 15/7 – 19/7 Mån-fre kl. 9-16

v.32 5/8–9/8 Mån-fre kl. 9-16

 

För vidare info eller anmälan

Maila till travskolan@vaggerydstravet.se alt kontakta Marie Lindvall 070-842 90 96

Anmälan skall innehålla namn, adress och vilka dagar man önskar deltaga.

Kostnad: 1500: - / 5 dagar

400: - / dag

 

 

Dela artikeln:
2020-03-17 16:02:09

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!  

2020-02-15 15:13:51

Utbildningslopp

TRAVSKOLAN From söndagen 1 mars kör Travskolan utbildningslopp för körlicens varje söndag - alla är välkomna att delta!

2019-11-19 13:38:24

Kör- och Montélicens 2020 vid Vaggeryds travbana

TRAVSKOLAN För dig som vill börja köra eller rida lopp - Nu är det dags att hänga med - första träffen är 22 januari!

2019-10-11 13:16:33

MONTÉDAG med Jessica Flodin

TRAVSKOLAN Är du nyfiken på monté? Vill du veta hur det känns att rida och träna för monté? Prova på fredagen 1 november, kl 9-15, Välkommen!

2019-10-11 12:54:55

DAGLÄGER – Höstlovsveckan

TRAVSKOLAN Måndag 28 oktober till torsdag 31 oktober mellan 9-16, inga förkunskaper krävs -Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 10:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Mantorp 1:a juni 2020
Lopp 4 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 PIM PIM JOLI (6)
Svensson Claes (Blomqvist Jonathan)
Lopp 5 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 7 UNTAMED (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 MINTTU AKEMA (11)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 TOPAZ FACE (12)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN (3)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Axevalla 2:e juni 2020
Lopp 10 EKEBO EASY (6)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 2:e juni 2020
Lopp 1 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (12)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Åby 4:e juni 2020
Lopp 3 TETON SWEET LINDY (8)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 10 FRANCKS GIDJON (3)
Untersteiner Peter (Franck Hans)
Kalmar 6:e juni 2020
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE (8)
Knutsson Anton (Berg Björn)
Lopp 2 DON'T BE SO SHY (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 DRAFT ONE (9)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 WHISKY AKEMA (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 OLGA UTCA (10)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (5)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 8 EPIC VICTORY (1)
Svensson Åsa (Källgren David)
Lindesberg 6:e juni 2020
Lopp 2 TETON BRITANNICA (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 7 FAJM COMPOSITE (6)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Axevalla 7:e juni 2020
Lopp 1 SIMSON SAAR (10)
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Lopp 3 TURBOLENNA (6)
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 5 TETON MISS ANNIE (12)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 INSPECTOR SAAR (4)
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Resultat
Mantorp 1:a juni 2020
Lopp 4 PIM PIM JOLI, oplac.
Svensson Claes (Blomqvist Jonathan)
Lopp 4 EASY COPI, 3:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 5 FREE FALLIN L.C., oplac.
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 7 UNTAMED, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 TOPAZ FACE, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, 5:a
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Solvalla 30:e maj 2020
Lopp 8 WORTH A LOT, oplac.
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 28:e maj 2020
Lopp 2 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 THAT'S IT, 6:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 TETON GAME OF WAR, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e maj 2020
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Svensson Lennart (Franck Hans)
Lopp 2 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Örebro 27:e maj 2020
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, d
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Axevalla 26:e maj 2020
Lopp 3 DON'T BE SO SHY, 8:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 7 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Färjestad 25:e maj 2020
Lopp 8 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 MINT SÅNNA, 6:a
Djuse Magnus A (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se