Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MVA Foto
2020-09-16 12:37:25

André Eklundh blev årets champion!

VAGGERYDSTRAVET Banchampion 2020 blev André Eklundh - Ad Hoc blev Smålandsmästare och Dallas S.I.R blev Smålandsmästare Monté - Grattis!

2020-09-15 16:24:12

Säsongsavslutning på söndag 20 sept

VAGGERYDSTRAVET Idag avgörs vem som blir årets Smålandsmästare och Smålandsmästare Monté -Publikfritt även denna gång!

2020-09-13 14:21:19

En blöt dag

VAGGERYDSTRAVET Regn och slask, hösten är på väg - Frank Nilson blir Vaggeryd/Halmstads representant i Amatör SM på Åby - Grattis!

2020-09-08 16:22:03

Söndag 13 september

VAGGERYDSTRAVET Eftermiddagstävling med uttagning till Amatör-SM - första start 14:00 - ingen publik

2020-08-30 21:12:32

Resultat klubbtävling ponny

PONNYTRAV lördagen 29 augusti

2020-08-26 11:55:26

Golden Guard

VAGGERYDSTRAVET Trea i uttagningslopp till Derby i går på Jägersro 

2020-08-26 11:52:03

Klubbtävling för ponny på lördag

PONNYTRAV Sista anmälningsdag är på torsdag 27 augusti

2020-08-21 15:30:47

Slingan är stängd på måndag

VAGGERYDSTRAVET Lite trädfällning och röjning gör att slingan är stängd för körning. 

2020-08-18 16:04:40

Hemmaseger!

VAGGERYDSTRAVET Jarreau Boko, tränad av Lennart Svensson vann lopp 6 - Go Peppergirl vann Gösta Asplunds minne!

2020-08-12 15:03:20

Lunchtrav på tisdag 18 aug

VAGGERYDSTRAVET Med bland annat Gösta Asplunds Minne, första start kl 12:20 - Obs! Ingen publik

2020-08-02 17:49:46

Höstterminen i Travskolan

TRAVSKOLAN Alla kurser startar vecka 35 - anmäl dig på nya hemsidan!

2020-08-02 14:06:11

Resultat söndagens trav

VAGGERYDSTRAVET Peter Arnqvist, körde en segrare och tränade en annan idag - Grattis!

2020-07-28 15:56:14

Tävlingar på söndag 2 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 13:45 - Tyvärr utan publik

2020-07-27 10:25:20

Resultat från ponnytravet 25 juli

PONNYTRAV Härligt att få välkomna ponnytravarna och kuskarna igen! 

2020-07-22 18:15:32

Hemmaseger idag för Claes Svensson

VAGGERYDSTRAVET Wihsky Akema segrade idag, Claes tog ytterligare en kuskseger -Grattis!

2020-07-22 11:51:38

Ponnytävlingar 25 juli

PONNYTRAV Första start kl 12:00 - ingen publik är tillåten

2020-07-19 08:58:40

Lycka till Olga Utca

VAGGERYDSTRAVET Olga startar i STL på Axevalla

2020-07-16 15:10:34

Breddlopp på onsdag 22 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start 15:00 - tyvärr utan publik!

2020-07-07 19:42:16

Hemmaseger idag

VAGGERYDSTRAVET Grattis till hemmahästen Symphonic Irja med Henrik Johansson!

2020-07-06 16:18:35

Lunchtrav 7 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start 12:20- Tyvärr utan publik!

Hemmahästar
till start
Axevalla 22:e september 2020
Lopp 4 JETSTREAM RAPIDA (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHEAP THRILLS (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 23:e september 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Örebro 24:e september 2020
Lopp 6 BAJA ROSA AKEMA (2)
Lindblom Carl Philip (Hjelmrin Johnny)
Axevalla 25:e september 2020
Lopp 2 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 DARIUS DANTE (7)
Stenquist Niclas (Sjöö Erland)
Lopp 4 TOPAZ FACE (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 NATIONAL DAY (8)
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 FRANCKS GIDJON (9)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 QUANTUM TIC TAC (4)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 5 EASY COPI (9)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (11)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 EKEBO EASY (5)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 NEO SÅNNA (8)
Johansson Henrik (Johansson Peter)
Resultat
Mantorp 21:e september 2020
Lopp 3 PIM PIM JOLI, 4:a
Källberg Anders (Blomqvist Jonathan)
Lopp 4 UFO JET (IT), 5:a
Johansson Henrik (Källgren David)
Lopp 10 DABKAS RAINBOWDASH, 4:a
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Vaggeryd 20:e september 2020
Lopp 1 SPEEDY CASH VICANE, 5:a
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 4 SIMSON SAAR, 5:a
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 6 OKOBALOZ, 5:a
Bardun Jonathan (Pettersson Ronny)
Lopp 6 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 FELIX V.M., 3:a
Svensson Claes (Johansson Henrik)
Lopp 8 JARREAU BOKO, oplac.
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Christiansson Anders (Franck Hans)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 5:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Kalmar 18:e september 2020
Lopp 5 HERAKLES, 3:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, d
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 3:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Åby 17:e september 2020
Lopp 4 EKEBO EASY, oplac.
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 4 THAT'S IT
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 FRANCKS COOPER, 7:a
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, 8:a
Franck Hans (Franck Hans)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se