Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Vaggeryds Allservice, vi tvättar dina hästtäcken

Vi finns på Nådastigen 7 Vaggeryd
För kontakt och uppdrag ring:

Tel. 072-572 24 01

Post adress:
Vaggeryds Allservice
Box 12
567 21 Vaggeryd

Priser, alla priser inkl. moms

Vinter-, termotäcke 120:-/st

Sommar/regntäcken 90:-/st

Svettäcke/fleece 90:-/st

Eksem/insektstäcke 60:-/st

Ländtäcke 70:-/st

Vojlockar,schabrak 60:-/st

Bogskydd 20:-/st

Textilgrimma 40:-/st

Transportskydd/Benskydd 60:-/4st

Helimpregnering (Pris för tvätt tillkommer) 90:-/st

Hämtning och leverans

Hämtning & avlämning av täcken kan ske vid beställning om 5 täcken eller fler mot en avgift på 30kr/mil.

Betalning

Betalning endast mot faktura: 30 dagar netto till: Oden och Frejas Fixartjänst i Vaggeryd ekonomisk förening

LADDA NER INFOBLAD»

Vilka är vi?

Vaggeryds Allservice är ett Socialt arbetsintegrerat företag. Vår målsättning är genom att driva företag verka för och ta tillvara på den kreativitet, kraft och de idéer som också finns i grupper som står utanför arbetsmarknaden idag.

Hur vi startade

Vaggeryds Allservice startades inom ramen för Projekt Oden Företagspark vilket medfinansierats av Europeiska Socialfonden. F.o.m 1 nov 2012 är Vaggeryds Allservice en underavdelning till:

Oden och Frejas Fixartjänst i Vaggeryd ekonomisk förening
Org.nr: 769622-4455.

Föreningen innehar F-skatt sedel.

 

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Åby 13:e augusti 2020
Lopp 2 THAT'S IT (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 MAKE IT SPLIT (2)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 OLGA UTCA (14)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI (4)
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Halmstad 15:e augusti 2020
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA (3)
Boel Sören (Hjelmrin Johnny)
Tingsryd 16:e augusti 2020
Lopp 2 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (4)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 UFO JET (IT) (10)
Johansson Henrik (Källgren David)
Eskilstuna 17:e augusti 2020
Lopp 4 WHISKY AKEMA (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 18:e augusti 2020
Lopp 4 WORTH A LOT (12)
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Vaggeryd 18:e augusti 2020
Lopp 2 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 3 JETSTREAM RAPIDA (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 POINTBOY (10)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 6 JARREAU BOKO (6)
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 6 SIMSON SAAR (12)
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 7 FINGERSPRINT (2)
Johansson Gustav (Berg Björn)
Lopp 7 QUANTUM TIC TAC (8)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 7 OKOBALOZ (10)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 FRANCKS GIDJON (12)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 VIVALDI (1)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 8 LISTAS ICE GLIDE (2)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK (4)
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 COCKTAIL ABB (8)
Jepson Carl Johan (Källgren David)
Lopp 8 WISS VERY NICE (12)
Landén Stefan (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US) (13)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 13 VÄSTERBO QUADRIGA (1)
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 13 QUANTUM TANQUERAY (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 13 O.M.GIGABYTE (3)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 13 SPEEDY CASH VICANE (4)
Andersson Mikael J (Källgren David)
Lopp 14 MARY ASH (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Resultat
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI, 5:a
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Mantorp 12:e augusti 2020
Lopp 1 FRANCKS COOPER, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 SYMPHONIC IDA, 1:a
Bengtsson Tova (Svensson Claes)
Lopp 5 WISS ZORNITA, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 CARROTLOVER, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 2:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LYSSUM, 5:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 M.T.REGINA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 TETON CANDELIA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON YANKEE, oplac.
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e augusti 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE, 1:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Kalmar 7:e augusti 2020
Lopp 4 DRAFT ONE, 2:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 MOON'S OKI DOKI, 6:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 9 A MATTER OF TIME, 3:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Åby 6:e augusti 2020
Lopp 4 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 WISS ZORNITA, oplac.
Andersson Mikael J (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, 8:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 OKOBALOZ, oplac.
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 10 WISS VERY NICE, oplac.
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se