Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Banor och byggnader

Tävlingsbana
Banans längd: 1 000 meter
Upploppets längd: 200 meter

Rakbana
Banans längd: 650 meter x 8 meter (Belyst den mörka tiden av året)

Innerplan
Ovalbana: 250 x 6 meter
Dressyrbana 70 x 110 meter
Slinga 800 meter

Övrigt
Sandslinga ca 800 m (belyst den mörka delen av året) 
Inhängnad rid-och körbana
Stallfik med cafeteria och möteslokal
Travskolans klubb- och utbildningslokal 

Stallar
A-E stallen med 100 boxar för träningsuppstallning. Travskolestallet med 14 boxar och möjlighet till permanent uppstallning 

På travbaneområdet finns desutom travshop, veterinärklinik, ridhus, hopp-och dressyrbana med framridningsbana, marathonhinder och rasthagar.

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 29:e januari 2020
Lopp 4 STARO JUVENTUS (8)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Solvalla 31:e januari 2020
Lopp 3 HERAKLES (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Åby 1:a februari 2020
Lopp 5 MADURAI (2)
Djuse Magnus A (Florin Mikael)
Kalmar 2:e februari 2020
Lopp 3 CASH ALO (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 OLGA UTCA (7)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 10 RAGIA J.W. (IT) (7)
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Resultat
Axevalla 28:e januari 2020
Lopp 2 KING OF EVERYTHING, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN, 4:a
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 4 CARROTLOVER, 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 10 ELLAMI PRIDE, d
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 10 EASY COPI, 2:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Mantorp 27:e januari 2020
Lopp 2 TURBO POCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 3 GOLDEN BOWL, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Eskilstuna 25:e januari 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Örebro 24:e januari 2020
Lopp 4 NEO SÅNNA, 1:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Åby 23:e januari 2020
Lopp 4 FELLINI BOKO, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se