Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Banrekord

Varmblod
1 640 m voltstart Boys Going In - Johan Untersteiner
(21/8 2015) Vid tillfället även svenskt rekord för 5-åriga och äldre h/v kort distans, voltstart
1.11,6
1 640 m autostart Britt Palema- Fredrik Persson
(11/9 2016)
1.11,1a
2 140 m voltstart Perfect Toll - Åke Svanstedt
(6/5 2012)
1.13,4
2 140 m autostart Tripolini V.P. - Jeppe Juul
(15/6 2016)
1.12,3a
2 640 m voltstart Spring Ray - Björn Goop
(30/4 2006)
1.14,9
2 640 m autostart Noble Amok - Robert Bergh
(30/4 2017)
1.14,7a
3 140 m voltstart Doublestar Rapida - Christoffer Eriksson
(21/8 2015)
1.15,7
3140 m autostart Giant Night Star - Erik Adielsson
(16/7 2008)
1.16,1a
3 640 m voltstart Alfas da Vinci - Joakim Lövgren
(14/6 2017)
1.14.9
Kallblod
2 140 m voltstart Reseles Dowe - Anna-Lena Ljunggren
(22/8 1999)
1.29,5g
2 140 m autostart Golan Tabac - Claes Svensson
(6/5 2001)
1.25,5a
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Halmstad 9:e december 2019
Lopp 4 OLGA UTCA (3)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 10 MARTA EASY (8)
Ingves Peter (Petersson Bengt)
Mantorp 9:e december 2019
Lopp 1 DAY COMPOSITE (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 1 WISS ZORNITA (10)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Solvalla 10:e december 2019
Lopp 2 TETON SPECIALITY (1)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 LEE SÅNNA (2)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN (1)
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Solvalla 11:e december 2019
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (5)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 FAJM COMPOSITE (5)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 NATOSI GOJ (1)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM DERBY (10)
Carre Jonathan (Hellstedt Jan)
Åby 12:e december 2019
Lopp 5 LYSSUM (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 EASY COPI (7)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 8 CHEAP THRILLS (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Resultat
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 6:e december 2019
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 6:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Axevalla 5:e december 2019
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 5:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 3 MINTTU AKEMA, 6:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MADURAI, 5:a
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 3:a
Oscarsson Kevin (Johansson Peter)
Lopp 6 FELIX V.M., 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Solvalla 4:e december 2019
Lopp 3 MIRIAM HALL, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 8 KIRBY SÅNNA, oplac.
Djuse Mattias (Hellstedt Jan)
Jägersro 3:e december 2019
Lopp 1 SISTER STEPHANIE, oplac.
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Lopp 7 FELLINI BOKO, oplac.
Fyhr Ronnie (Svensson Lennart)
Lopp 13 CONQUER RAIN, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Mantorp 3:e december 2019
Lopp 1 MARTA EASY, d
Svensson Claes (Petersson Bengt)
Lopp 2 MAGGIESAARI, 6:a
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 4 JAFFA MAXIM, oplac.
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 4 EYE IN THE SKY, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 2:e december 2019
Lopp 1 RYDENS LIMONCELLO
Söderkvist Stefan (Rydén Arne)
Lopp 1 DREAM DERBY, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 HERAKLES, 4:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 DAY COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se