Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: Mva Foto

Hemmaseger till Olga och Sara!

VAGGERYDSTRAVET - 2019-05-20 18:57

Sara Brodin tog en hemmaseger med sin häst Olga Utca och dubbelseger till Peter Untersteiner!

Söndagens tävlingar bjöd på skönt vårväder och en rolig hemmaseger för  Sara Brodin med Olga Utca som vann lopp 6 efter en massiv avslutning. Peter Intersteiner tog en dubbel, som vanligt, får man väl säga. 

Dela artikeln:
2020-05-27

Inbjudan till alla montéryttare!

VAGGERYDSTRAVET Den 27 juni på Vaggeryds lördagskväll-tävling bjuder vi in dig som har licens för att både rida och köra att delta i en dubbelkamp! 

2020-05-24 12:19:49

Regnigt idag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET Men många glada vinnare, tex Joakim Granlund med Thin Lizzy - Grattis!

2020-05-19

Breddloppsdag 24 maj

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 11:10 - tyvärr kan vi inte släppa in någon publik denna gång heller!

2020-05-17 15:43:27

Kylig eftermiddag på travet

VAGGERYDSTRAVET Dubbelseger till Jan Henriksson med Ingrid Bengtssons hästar Syria Då och Enorm Då - Grattis

2020-05-11 16:29:45

Eftermiddagstrav på söndag

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 14 - tyvärr kan vi inte släppa in någon publik denna gång heller!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 10:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Solvalla 30:e maj 2020
Lopp 8 WORTH A LOT (7)
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING (11)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Mantorp 1:a juni 2020
Lopp 4 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 PIM PIM JOLI (6)
Svensson Claes (Blomqvist Jonathan)
Lopp 5 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 7 UNTAMED (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 MINTTU AKEMA (11)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 TOPAZ FACE (12)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN (3)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Axevalla 2:e juni 2020
Lopp 10 EKEBO EASY (6)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 2:e juni 2020
Lopp 1 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (12)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Resultat
Halmstad 28:e maj 2020
Lopp 2 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 THAT'S IT, 6:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 TETON GAME OF WAR, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e maj 2020
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Svensson Lennart (Franck Hans)
Lopp 2 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Örebro 27:e maj 2020
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, d
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Axevalla 26:e maj 2020
Lopp 3 DON'T BE SO SHY, 8:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 7 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Färjestad 25:e maj 2020
Lopp 8 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 MINT SÅNNA, 6:a
Djuse Magnus A (Hellstedt Jan)
Vaggeryd 24:e maj 2020
Lopp 2 MAKE IT SPLIT, 2:a
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 2 FINGERSPRINT, 4:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 2 ELLAMI PRIDE, 5:a
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 4 NIVEAU, oplac.
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CARROTLOVER, 7:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 DARIUS DANTE, oplac.
Aho Mikko (Sjöö Erland)
Lopp 6 KRATER SÅNNA, oplac.
Sivertsson Emelie (Friborg Anna-Carin)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN, 2:a
Andersson Julia (Johansson Henrik)
Lopp 7 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 7 CALVADOS AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 PELL INN, 8:a
Aho Mikko (Widegren Göran)
Lopp 8 TURBOLENNA, 2:a
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 8 QUANTUM TIC TAC, 8:a
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 9 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 9 EASY COPI, 2:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 9 EKEBO CAF, 4:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 9 LIMUS EFFI, 5:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 13 WISS VERY NICE, oplac.
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 13 FRED ASTAIRE, oplac.
Florin Mikael (Lindvall Marie)
Lopp 13 EKESÅS SANTANA, oplac.
Johansson Henrik (Siljelid Sören)
Lopp 13 DILLEN FROST, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 13 VIVALDI, oplac.
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 14 CHIP DREAM, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Kalmar 22:e maj 2020
Lopp 8 EPIC VICTORY, 3:a
Svensson Åsa (Källgren David)
Årjäng 22:e maj 2020
Lopp 9 WHISKY AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se