Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Nya datum för Best Box

VAGGERYDSTRAVET - 2020-01-17

Under vecka 6 kommer företaget Equusir att finnas på Vaggerydstravet med sin behandling Best Box - föranmälan krävs - Välkommen!

Specialpris för 3 dagars behandling 2.900kr (plus 19 % moms)

 

----Info från företaget------

Equusir Best Box är en viktig del av ett långsiktigt träningprogram för att:

- Bedöma hästens hälsa och välmående

- Hjälpa till med att maximera hästens prestation

- Minska återhämtningstiden för hästar i träning (minskar mjölksyra).

- Hjälpa till med rehabilitering av skador, genom att öka blodflödet till det skadade området (minskar läkningstiden)

- Boxen upptäcker skador som inte än är synbara i ligament,leder,senor,organ och muskler (innan svullnad och värme)

- Boxen visar om träningen är rätt för just den hästen (kanske du behöver ändra på träningen lite för bättre resultat?)

- Equusir Best Box är en ledande produkt som kommit fram genom forskning i medicin, vetenskap och teknik som innehåller den senaste förståelsen om hur kroppen fungerar. Syftet är att upptäcka, förebygga och förhindra att en skada uppstår. Effekterna med infraröd B djup värmebehandling, terapi och spektralt ljus har visar sig ge väldigt positiva resultat. I samarbete med ditt övriga team (veterinärer, terapeuter mfl.) kan Best Box ge hästen maximal hälsa och prestationsförmåga.

www.equusir.com

----------------------------------------------

 

Equusir Best Box kommer till Vaggeryd, travbanan v.6

Tisdag 4/2 – Fredag 6/2.

Specialpris för  3 dagars behandling 2.900kr (plus 19 % moms)

Anmälan till Marie Lindvall, 070-842 90 96 senast 24 januari!

Begränsat antal platser, passa på att ta detta tillfället och anmäl din häst/ar.

 

Dela artikeln:
2020-08-12 15:03:20

Lunchtrav på tisdag 18 aug

VAGGERYDSTRAVET Med bland annat Gösta Asplunds Minne, första start kl 12:20 - Obs! Ingen publik

2020-08-02 17:49:46

Höstterminen i Travskolan

TRAVSKOLAN Alla kurser startar vecka 35 - anmäl dig på nya hemsidan!

2020-08-02 14:06:11

Resultat söndagens trav

VAGGERYDSTRAVET Peter Arnqvist, körde en segrare och tränade en annan idag - Grattis!

2020-07-28 15:56:14

Tävlingar på söndag 2 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 13:45 - Tyvärr utan publik

2020-07-27 10:25:20

Resultat från ponnytravet 25 juli

PONNYTRAV Härligt att få välkomna ponnytravarna och kuskarna igen! 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Åby 13:e augusti 2020
Lopp 2 THAT'S IT (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 MAKE IT SPLIT (2)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 6 OLGA UTCA (14)
Persson Stefan (Brodin Sara)
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI (4)
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Halmstad 15:e augusti 2020
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA (3)
Boel Sören (Hjelmrin Johnny)
Tingsryd 16:e augusti 2020
Lopp 2 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (4)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 UFO JET (IT) (10)
Johansson Henrik (Källgren David)
Eskilstuna 17:e augusti 2020
Lopp 4 WHISKY AKEMA (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 18:e augusti 2020
Lopp 4 WORTH A LOT (12)
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Vaggeryd 18:e augusti 2020
Lopp 2 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 3 JETSTREAM RAPIDA (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 POINTBOY (10)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 6 JARREAU BOKO (6)
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 6 SIMSON SAAR (12)
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 7 FINGERSPRINT (2)
Johansson Gustav (Berg Björn)
Lopp 7 QUANTUM TIC TAC (8)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 7 OKOBALOZ (10)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 FRANCKS GIDJON (12)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 VIVALDI (1)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 8 LISTAS ICE GLIDE (2)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK (4)
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 COCKTAIL ABB (8)
Jepson Carl Johan (Källgren David)
Lopp 8 WISS VERY NICE (12)
Landén Stefan (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US) (13)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 13 VÄSTERBO QUADRIGA (1)
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 13 QUANTUM TANQUERAY (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 13 O.M.GIGABYTE (3)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 13 SPEEDY CASH VICANE (4)
Andersson Mikael J (Källgren David)
Lopp 14 MARY ASH (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Resultat
Örebro 13:e augusti 2020
Lopp 2 GOLDEN GUARD, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 3 PIM PIM JOLI, 5:a
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Mantorp 12:e augusti 2020
Lopp 1 FRANCKS COOPER, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 SYMPHONIC IDA, 1:a
Bengtsson Tova (Svensson Claes)
Lopp 5 WISS ZORNITA, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 CARROTLOVER, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 2:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LYSSUM, 5:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 M.T.REGINA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 TETON CANDELIA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 TETON YANKEE, oplac.
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e augusti 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE, 1:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Kalmar 7:e augusti 2020
Lopp 4 DRAFT ONE, 2:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 MOON'S OKI DOKI, 6:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 9 A MATTER OF TIME, 3:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Åby 6:e augusti 2020
Lopp 4 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 WISS ZORNITA, oplac.
Andersson Mikael J (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, 8:a
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 OKOBALOZ, oplac.
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 10 WISS VERY NICE, oplac.
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se