Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE - 2017-10-17

Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

Här kommer resultatet från klubbmästerskapet.

Lopp 1 ostartade

1 Fredastair Jessika Flodin

2 Neons ME Erland Sjöö

3 Darius Dante Mats Börjesson

 

Första 500 1.34.8

Första 1000 1.31.5

Första 1500 1.30.2

Sista 500 1.18.2

Sluttid 1.26.7

 

Lopp 2 0 kr - 99 000

1 Okobaloz Ronny Pettersson

2 Wiss Zornita Lennart Svensson

3 Erro Neon Lars-Göran Johansson

Första 500 1.27.1

Första 1000 1.22.8

Första 1500 1.21.5

Sista 500 1.19.1

Sluttid 1.20.7

 

Lopp 3 99 001 kr -

1 Najs Work Of Fame Nils Sylven

2 Sprite Flight Jessika Flodin

3 Wiss Xantos Lennart Svensson

 

Första 500 1.20.2

Första 1000 1.20.8

Första 1500 1.20.5

Sista 500 1.19.0

Sluttid 1.20.0

 

 

Dela artikeln:
2018-07-19 16:08:07

Breddloppsdag på onsdag 25 juli

VAGGERYDSTRAVET Välkommen på eftermiddagstrav på onsdagen 25 juli - Första start kl 15.00!

2018-07-16

Solig söndag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET I stekande sol och utan ett moln på himlen -  hästar och kuskar bjöd på trevligt trav! 

2018-07-09 21:00:00

Eftermiddagstrav på söndag 15 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 14:00 - Välkomna!

2018-07-09 20:24:00

Lite info om rutiner

VAGGERYDSTRAVET Angående boxar, träningstider, tävlingar och boxrengörning

2018-07-01

Dubbelseger i Dubbelkampen!

VAGGERYDSTRAVET Tova Bengtsson var totalt överlägsen i Dubbelkampen, segrade i både sulkyloppet och i montéloppet - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Onsdag 25:e Juli
Första start: 15:00
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Mantorp 23:e juli 2018
Lopp 1 Wandel Saar (1)
Lars Erixon (Anders Berglund)
Lopp 1 Carlossatisfaction (6)
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Jaffa Maxim (1)
Lars Erixon (Anders Berglund)
Lopp 3 Limus Effi (9)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 6 Symphonic Lincoln (4)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Åby 23:e juli 2018
Lopp 1 Baja Rosa Akema (10)
Peter Untersteiner (Johnny Hjelmrin)
Lopp 3 Rydens Limoncello (8)
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Vaggeryd 25:e juli 2018
Lopp 1 Wiss Very Nice (3)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 2 Jardin (3)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Ekebo Easy (10)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 3 Woop'sididitagain (4)
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 3 Francks Gidjon (5)
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 3 Okobaloz (8)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 3 Speedy Jay Vicane (9)
David Källgren (David Källgren)
Lopp 4 Crispi's Memory (11)
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 Yoda Brick (4)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 National Day (5)
Henrik Johansson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 4 Quantum Tic Tac (10)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 5 Conrads Gerd (3)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 8 Chip Dream (1)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Minttu Akema (4)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 8 Sasea (9)
David Källgren (Lars O Abrahamsson)
Lopp 9 Käck Mi (1)
David Källgren (Helen Midler)
Lindesberg 26:e juli 2018
Lopp 4 Carrotlover (12)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Prestige V.G. (3)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 7 Herakles (6)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Resultat
Axevalla 21:e juli 2018
Lopp 2 Joy for Us, d
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 10 Whisky Akema, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 20:e juli 2018
Lopp 1 Eaja Composite, 5:a
Jorma Kontio (Jan Hellstedt)
Karlshamn 19:e juli 2018
Lopp 6 Chip Dream, 6:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Turbolenna, 1:a
Catrin Fajersson (Ann Bolin Andersson)
Visby 19:e juli 2018
Lopp 4 Lindsey Sånna, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Clay Composite, 3:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Eskilstuna 18:e juli 2018
Lopp 5 Kiara Sånna, 4:a
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Picasso Tilly, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Karlshamn 18:e juli 2018
Lopp 4 Go de Luxe, 5:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Moon's Oki Doki, 1:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Golden Kick Back, d
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Jägersro 17:e juli 2018
Lopp 10 Teton York, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lindesberg 17:e juli 2018
Lopp 1 Prestige V.G., oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Västerbo Quadriga, oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Mantorp 16:e juli 2018
Lopp 1 Cash Alo, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 3 Minttu Akema, oplac.
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 7 Ceylon Dream, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 12 Felix V.M., 1:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se