Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Resultat klubbtävling ponny

PONNYTRAV - 2020-08-30 21:12

lördagen 29 augusti

Kat a

1 Adele-Ester Hägg

2 Boss-Hilda Eskilsson

3 Mac Millan-William Liljegren

4 Ronja stack-Olivia Johansson

 

Kat b

1 Ligist H.T-Ida Hellberg

2 Rosenholms Molly-Ellen Svensson

3 Tova K.L-Hilda Eskilsson

4 Prima Vera-Hanna Larsson

5 Micas Wem-Emily Alfredsson

6 Malton-Ester Hägg

 

Gubb o gumm kat a

1 Mac Millan-Ellen Svensson

2 Boss-Malin Eskilsson

3 Ronja Stack-Matilda Petterson

4 Emmeros Jacob-Johan Svensson

5 Adele-Inge Hägg

Dela artikeln:
2020-09-16 12:37:25

André Eklundh blev årets champion!

VAGGERYDSTRAVET Banchampion 2020 blev André Eklundh - Ad Hoc blev Smålandsmästare och Dallas S.I.R blev Smålandsmästare Monté - Grattis!

2020-09-15 16:24:12

Säsongsavslutning på söndag 20 sept

VAGGERYDSTRAVET Idag avgörs vem som blir årets Smålandsmästare och Smålandsmästare Monté -Publikfritt även denna gång!

2020-09-13 14:21:19

En blöt dag

VAGGERYDSTRAVET Regn och slask, hösten är på väg - Frank Nilson blir Vaggeryd/Halmstads representant i Amatör SM på Åby - Grattis!

2020-09-08 16:22:03

Söndag 13 september

VAGGERYDSTRAVET Eftermiddagstävling med uttagning till Amatör-SM - första start 14:00 - ingen publik

2020-08-26 11:55:26

Golden Guard

VAGGERYDSTRAVET Trea i uttagningslopp till Derby i går på Jägersro 

Hemmahästar
till start
Mantorp 21:e september 2020
Lopp 3 PIM PIM JOLI (5)
Källberg Anders (Blomqvist Jonathan)
Lopp 4 UFO JET (IT) (2)
Johansson Henrik (Källgren David)
Lopp 10 DABKAS RAINBOWDASH (7)
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Axevalla 22:e september 2020
Lopp 4 JETSTREAM RAPIDA (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (11)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHEAP THRILLS (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 23:e september 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Örebro 24:e september 2020
Lopp 6 BAJA ROSA AKEMA (2)
Lindblom Carl Philip (Hjelmrin Johnny)
Axevalla 25:e september 2020
Lopp 2 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 DARIUS DANTE (7)
Stenquist Niclas (Sjöö Erland)
Lopp 4 TOPAZ FACE (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 NATIONAL DAY (8)
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 FRANCKS GIDJON (9)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 QUANTUM TIC TAC (4)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 5 EASY COPI (9)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 6 MADURAI (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (11)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 EKEBO EASY (5)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 NEO SÅNNA (8)
Johansson Henrik (Johansson Peter)
Resultat
Vaggeryd 20:e september 2020
Lopp 1 SPEEDY CASH VICANE, 5:a
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 4 SIMSON SAAR, 5:a
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 6 OKOBALOZ, 5:a
Bardun Jonathan (Pettersson Ronny)
Lopp 6 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 FELIX V.M., 3:a
Svensson Claes (Johansson Henrik)
Lopp 8 JARREAU BOKO, oplac.
Persson Stefan (Svensson Lennart)
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, 4:a
Christiansson Anders (Franck Hans)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 5:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Kalmar 18:e september 2020
Lopp 5 HERAKLES, 3:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 WORTH A LOT, d
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 3:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Åby 17:e september 2020
Lopp 4 EKEBO EASY, oplac.
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 4 THAT'S IT
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 FRANCKS COOPER, 7:a
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, 8:a
Franck Hans (Franck Hans)
Mantorp 14:e september 2020
Lopp 4 QUANTUM TIC TAC, 1:a
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 5 NEO SÅNNA, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA, 1:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 CHEAP THRILLS, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 LYSSUM, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 15 RENDEZ VOUS, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 15 THESE DAYS, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se