Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

KONTAKTUPPGIFTER
Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85 Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56
Öppettider: Tis och Tors mellan 8.00-15.00 samt Ons 16.00-20.00
Sekretariat vaggeryd@swipnet.se 0393-125 85
Sportansvarig Michael Sjökvist 0708-92 34 01
10hult@telia.com
Ekonomi Johnny Gunnarsson 036-19 66 01
johnny.gunnarsson@konicaminolta.se
Banskötare Sture Thornberg 0706-37 22 96
vaggeryd@swipnet.se
Anläggning Östen Johansson 0705-44 09 17
7833johansson@telia.com
Travskoleans. Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Ungdomsans Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Reklam/Sponsr. Anders Hermansson 0708-14 09 77
ahermansson@live.se
Thomas Wallh 0707-85 82 77
thomas.wallh@live.se
Övriga kontakter
DVD-inspelningar LinSon Terminalteknik AB 035-22 70 80
www.linson.se
Travfoto MVA Foto 0703-97 43 85
Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 0709-407937
STYRELSEN
Kenth Carlsson (ordförande) 0708-62 02 57
Kristin Stark (vice ordförande) 0393-67 81 23
Östen Johansson 0705-44 09 17
Thomas Wallh 0707-85 82 77
Annette Ericsson 0705-54 92 71
Michael Sjökvist 0708-92 34 01
PROFFSTRÄNARE-VAGGERYDSTRAVET
Sara Brodin 0706-32 31 36
Kent Knutsson 0707-96 85 63

Organisation

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7, 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85, Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56

Organisationsnr: 826001-6087
Plusgiro: 23951-7
Bankgiro: 5814-6770

Sekretariat:
info@vaggerydstravet.se 0393-125 85

Banskötare
Sture Thornberg, 070-637 22 96, info@vaggerydstravet.se

Övriga kontakter

DVD-inspelningar: LinSon Terminalteknik AB, 035-22 70 80, www.linson.se
Travfoto: MVA Foto 070-397 43 85, Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 070-940 79 37
HS Hästsport, 070-202 76 11, s-nilsson@live.se 

 

Styrelse

Kenth Carlsson
070-862 02 57
kenth.c@telia.com  Ordförande. Samordnare internt/externt
Kenneth Thollström
070-660 75 22 
kenneth.thollstrom@outlook.com Vice ordförande. Ekonomiansvarig
Niklas Bjelke
072-200 31 01
bjelke@junic.se  Ledamot. Sport, reklam, events och sponsring. 
Daniel Islann
076-392 97 77 
daniel.islann@jonkoping.se  Ledamot
Håkan Blom
070-569 10 89
hakanblom2@spray.se  Ledamot. Anläggning.
Claes Svensson
070-652 20 50 
claes.svensson@mantorptravet.com Ledamot. Hästägaransvarig
Thomas Wallh
070-785 82 77
thomas.wallh@live.se  Ledamot. Reklam, events och sponsring.
Utanför styrelsen
Sara Bladh
070-437 60 54
bladh_sara@hotmail.com Ungdomsansvarig

Proffstränare Vaggerydstravet

Sara Brodin 0706-32 31 36

Jan Hellstedt 073 - 430 74 98

Kent Knutsson 0707-96 85 63

Claes Svensson 070-652 20 50

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V4
Datum: Onsdag 26:e Juli
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Jägersro 25:e juli 2017
Lopp 6 Speedy Foxy Vicane (2)
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Vaggeryd 26:e juli 2017
Lopp 2 Erro Neon (5)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Carrotlover (7)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 4 One Shot Only (5)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 4 Rita de Castella (9)
David Källgren (David Källgren)
Lopp 5 Pokerface (IT) (1)
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Blixtodunder (11)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Darius Dante (1)
Stefan Söderkvist (Erland Sjöö)
Lopp 7 Carlos Chablis (4)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 7 Pilsner Akema (11)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 7 Wiss Zornita (12)
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Somekindasurprise (7)
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lindesberg 27:e juli 2017
Lopp 4 Ready K.K.Hall (7)
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Wiss Very Nice (11)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Åby 27:e juli 2017
Lopp 6 Moving On (3)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Resultat
Jägersro 18:e juli 2017
Lopp 3 Holy Heart, d
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 8 Jägermeister Akema, 7:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Halmstad 17:e juli 2017
Lopp 10 Erro Neon, d
Peter Ingves (Lars-Göran Johansson)
Lopp 11 Stora Hökhult
Peter Untersteiner (Lars-Göran Johansson)
Lindesberg 17:e juli 2017
Lopp 4 Wiss Very Nice, 6:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 5 Wiss Zornita, 2:a
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Lopp 10 Cote d'Azur, 3:a
Björn Goop (Fredrik Larsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2017 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se