Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Spela på banan

Välkommen att besöka banan för att känna travet nära inpå!

Gratis entré på Lunchtravet

Entré 50kr, ungdom går in gratis

Drive In-parkering 50kr

Övrig parkering gratis

 

FAKTA om banan

Banförkortning: Vg
Bankod för spel: 43
Längd: 1000 m
Bredd: 19,5 m (2140 m), 19,5 m (1640 m)
Upplopp: 200 m
Open stretch: Nej
Vinklad startbilsvinge: Nej

Service

Möjlighet till 50 totokassor

Bankomat

Trådlöst nätverk- lösenord Zoogin12

Drive in-parkering 

Servering av kaffe, korv och hamburgare. Glass och godisförsäljning. 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Axevalla 25:e februari 2019
Lopp 7 Ekebo Caf (11)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 8 Day Composite (4)
Stefan Söderkvist (Jan Hellstedt)
Jägersro 26:e februari 2019
Lopp 3 Eaja Composite (4)
Marc Elias (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Ready K.K.Hall (3)
Markus Waldmüller (Jan Hellstedt)
Solvalla 27:e februari 2019
Lopp 5 Linda Sånna (3)
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Resultat
Kalmar 22:e februari 2019
Lopp 1 Carlossatisfaction, 3:a
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 2 Moons Blåljus, 2:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Calvados Akema, 3:a
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Lopp 2 Golden Kick Back, oplac.
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune, 3:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Kirby Sånna, 1:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Yoda Brick
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 7 Kiara Sånna, 3:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Love for Life, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 9 Conway Streamline, oplac.
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Åby 22:e februari 2019
Lopp 3 Jaffa Maxim, 6:a
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Solvalla 19:e februari 2019
Lopp 6 Linda Sånna, d
Torbjörn Jansson (Jan Hellstedt)
Halmstad 18:e februari 2019
Lopp 1 Sister Stephanie, d
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 1 Darius Dante
Stefan Persson (Erland Sjöö)
Lopp 2 Lyssum, 5:a
Anton Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 3 Chip Dream, 1:a
Thomas Uhrberg (Lennart Svensson)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Quitebeauty, oplac.
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 6 Crispi's Memory, oplac.
Håkan B Johansson (Rolf Gustafsson)
Lopp 10 Moon's Oki Doki, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se