Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Valberdning inför årsmötet 2019

Till alla medlemmar i Jönköping-Vaggeryds Travsällskap.

Valberedningen  håller nu på med sitt arbete inför 2019 års föreningsstämma och vill gärna ha in synpunkter på styrelseledamöter. Alla är välkomna att höra av er till någon av valberednings ledamöter.


Vi som är valberedning i år är:

Ordförande och sammankallande Ann-Louise Smedberg, Skillingaryd, 070-556 28 60

Sven Johansson, Gislaved, 070-378 41 52  

Lennart Svensson, Vaggeryd, 070-767 15 84

Sara Bladh, Tenhult, 070-437 60 54

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Solvalla 1:a april 2020
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON SPECIALITY (12)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EYE IN THE SKY (1)
Lilius Marcus (Svensson Claes)
Lopp 8 JETSTREAM RAPIDA (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 LINDA SÅNNA (12)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT (8)
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M. (8)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Kalmar 3:e april 2020
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI (9)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Solvalla 3:e april 2020
Lopp 5 HERAKLES (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Halmstad 6:e april 2020
Lopp 4 EASY COPI (8)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TURBOLENNA (10)
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 7 MADURAI (6)
Andersson Malin (Florin Mikael)
Resultat
Mantorp 30:e mars 2020
Lopp 1 MANGO BRODDA, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 1 DON'T BE SO SHY, 7:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MADURAI, 6:a
Melberg Nicole (Florin Mikael)
Lopp 8 DARIUS DANTE, oplac.
Eriksson Kim (Sjöö Erland)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 THAT'S IT, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 29:e mars 2020
Lopp 1 TEMPLE OF DREAMS (US), 3:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 4:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 11 ELLAMI PRIDE, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Kalmar 28:e mars 2020
Lopp 3 TETON GAME OF WAR, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C., 3:a
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 28:e mars 2020
Lopp 6 KING OF EVERYTHING, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 25:e mars 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, 5:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LEE SÅNNA, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e mars 2020
Lopp 4 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 24:e mars 2020
Lopp 3 CARROTLOVER, 4:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e mars 2020
Lopp 9 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se