Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbmästerskap 2012

Klubbmästare 2012 - Lars-Göran Johansson

 

Resultat

Lopp 1 ostartade hästar

1 Lennart Svensson- Questa Frontline 23,9

2 Henrik Johansson -As I Am

3 Ingemar Nilsson- Björköns Minessansson- As I Am

 

Lopp 2 0-30000 kr

1 Hans Franck- Francks Zodiac 20,7

2 Per-Ingmar Persson- Leo Winner

3 Lars-Göran Johansson- Dröm Elin

 

Lopp 3 30001-75000 kr

1 Ronny Pettersson- Målens Windy 21,5

2 Henrik Johansson- It´s All Rite

3 Hans Franck- Miss Success

 

Lopp 4 75001-

1 Lars-Göran Johansson- Hökhults Rebecca 19,0

2 Henrik Johansson- Biggi

3 Ingmar Nilsson- Backens Emil

 

Klubbmästerskap 2011

Årets klubbmästare blev Jessica Flodin.

 

Resultat

Lopp 1:

1. Rydens Gemma - kusk Rune Pettersson - tid 1.24.2

2. Gold Love - kusk Jessica Flodin

3. Wiss Very Nice - kusk Henrik Johansson

 

Lopp 2:

1. Shelby - kusk Lennart Svensson - tid 1,19.3

2. New Order - kusk Jessica Flodin

3. It´s all rite - kusk Fredrik Larsson

 

Lopp 3:

1. Fast Chick - kusk Jesscia Flodin - tid 1,18.6

2. Super Kax - kusk Henrik Johansson

3. Rapide Boul - kusk Lennart Svensson

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Åby 22:e februari 2018
Lopp 1 Only Teardrops (5)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 5 Dream in Matchtown (2)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Symphonic Lincoln (8)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 8 Picasso Tilly (2)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Solvalla 24:e februari 2018
Lopp 12 Mint Sånna (5)
Jorma Kontio (Jan Hellstedt)
Axevalla 26:e februari 2018
Lopp 1 Erro Neon (5)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 3 Marta Easy (7)
Jonny Stjernström (Bengt Petersson)
Färjestad 26:e februari 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (3)
Mikael J Andersson (Peter Johansson)
Lopp 5 Dwight Garbo (4)
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Wiss Zornita (5)
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Resultat
Solvalla 21:e februari 2018
Lopp 3 Teton York, d
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Day Composite, 1:a
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Mantorp 19:e februari 2018
Lopp 1 Speedy Patricia, 4:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Carlossatisfaction, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 3 Stora Hökhult, 10:a
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 5 Cote d'Azur, 11:a
Kenneth Haugstad (Fredrik Larsson)
Lopp 6 Google, 6:a
Jorma Kontio (Bernt Liljegren)
Lopp 9 Hjälmstorps Rune, 4:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Halmstad 18:e februari 2018
Lopp 2 Björkös Kropat, 5:a
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Rydens Limoncello, 3:a
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Kalmar 16:e februari 2018
Lopp 3 Camp Nou, 6:a
Oscar Ginman (Kent Knutsson)
Lopp 5 Dats Olivia, 6:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se