Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbmästerskap för B-tränarföreningen och Ponnyklubben 2014

Vi startar kl 11:00 med ett tvåringslopp och sen ett lopp för ponny.  Därefter fortsätter det med varannat lopp för varmblod och varannat för ponny. Vi försöker köra ett lopp var 20 minut. Alla får vara uppmärksamma i värmningarna eftersom det är både ponnys och varmblod på banan!

Efter sista loppet är det gemensam prisutdelning i cafeterian. Där koras också årets klubbmästare! 

Välkomna!

Startlista

Lopp 1, start ca klockan 11:00

Tvååringar:

1. Turbolenna 2 år 0 kr Åsa Elofsson

2. Sierrazerosix 2 år 0 kr Henrik Johansson

3. Hökhults Leo 2 år 14.400 kr Lars-Göran Johansson

 

Lopp 2, start ca klockan 11:20

Kat A 1140 Grundlag 3.20

1. 1140m Ronja Stack Ida Forsberg

2. 1200m Lindåsens Nadja Josefin Karlsson

3. 1200m My Sweet love Ellen Svensson

4. 1300m Allgunnens Bepop Hilda Eskilsson

5. 1320m Gervalds Lizzy Malin Johansson

6. 1380m Emmeros Gloria Julia Almsgård

 

Lopp 3, start ca klockan 11:40

Ostartade och kvalade:

1. Calvados Akema 3 år 0 kr Ingmar Nilsson

2. Brandy 0 kr Erland Sjöö

3. Golden Kick Back 3 år 0 kr Per-Ingmar Persson

 

Lopp 4, start ca klockan 12:00

Kat B 1640 Grundlag 2.45

1. 1640m Karismas Lilla Axel Malin Johansson

2. 1920m Melizza Z Anna Stark

3. 2000m  Sävrarps Lycka Moa Andersson

4. 2020m Kumlaby Lavendel Julia Almsgård

 

Lopp 5, start ca klockan 12:20

0 - 29.999

1. Bonica Hörda 0 kr Per-Ingmar Persson

2. Carlos Fanny 2000 kr Lennart Svensson

3. Burroxing 8200 kr Åsa Brose

4. Puketorps Anna14.500 kr Åsa Elofsson

 

Lopp 6, start ca klockan 12:40

Kat A Gubb och Gum 1140 Grundlag 3.50

1. 1140m Boss Malin Esiklsson

2. 1300m Sörbyskogen Jerry Lee Johan Svensson

3. 1320m Lindåsens Nadja Olof Karlsson

 

Lopp 7, start ca klockan 13:00

30.000 - 80.000

1. Wiss Xenia 30.00 kr Lennart Svensson

2. Astra Hornline 36.750 Åsa Brose

3. Franks Zodiac 43.450 Sara Bladh

4. Niveau 79.800 Lars-Göran Johansson

 

Lopp 8, start ca klockan 13:20

Kat B Gubb och Gum 1340 Grundlag 2.35

1. 1640m Bonanza Maria Stark

2. 1740m Melizza Z Ronny Petersson

3. 1960m Granös Tusensköna Christer Andersson

 

Lopp 9, start ca klockan 13:40

80.001-

1. Black to White 87.000 Sara Bladh (Monté)

2. Mamba OK 110.000 L-G Johansson

3. Florian Jolie 160.000 Lennart Svensson

4. Joy For Us 390.300 Henrik Johansson

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 28:e februari 2020
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (4)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (10)
Ginman Marina (Knutsson Kent)
Lopp 8 MOONS U.BOLT (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Mantorp 1:a mars 2020
Lopp 5 EYE IN THE SKY (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 GOLDEN BOWL (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 DON'T BE SO SHY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 2:e mars 2020
Lopp 2 SISTER STEPHANIE (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 STARO JUVENTUS (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FELLINI BOKO (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 3:e mars 2020
Lopp 3 ELLAMI PRIDE (13)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 6 HERAKLES (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (14)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Solvalla 4:e mars 2020
Lopp 2 TETON SPECIALITY (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 FAJM COMPOSITE (10)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 TETON SPECIAL GIFT (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 5:e mars 2020
Lopp 3 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Resultat
Åby 26:e februari 2020
Lopp 6 FELIX V.M., 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US), oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 24:e februari 2020
Lopp 7 CASH ALO, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 MOONS LILLE OLLE, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 TETON SPECIAL GIFT, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Solvalla 23:e februari 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Axevalla 22:e februari 2020
Lopp 1 SYMPHONIC IRJA, 8:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se