Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbmästerskap för B-tränarföreningen och Ponnyklubben 2013

Vi startar med en Clearround för ponny och fortsätter sen med ett ponnylopp. Därefter är det varannat lopp för varmblod och varannat för ponny. Vi försöker köra ett lopp var 20 minut. Alla får vara uppmärksamma i värmningarna eftersom det är både ponnys och varmblod på banan!

Efter sista loppet är det gemensam prisutdelning i cafeterian. Där koras också årets klubbmästare! 

Välkomna!

Startlista

Clearround, med medhjälpare Starttid kl 11:30

Kusk Häst
Lovisa Hellberg Pepino

 

Lopp nr 1 Starttid kl 11:40

Kat A 1640 grundlag 3,20

Startnummer Distans Häst  Kusk
1 1640 Apollo Ida Forsberg
2 1640 Ronja Hilda Eskilsson
3 1680 Polly Stina Cederfors
4 1760 Hilma III Ida Hellberg
5 1760 Lindåsens Nadja Josefine Karlsson
6 1800 Emmeros Gloria Julia Almsgård  
7 1880 Otso Linnea Cederfors
8 1960 Stenstugu Dolmio Astrid Carlfjord

 

Lopp 2 Starttid kl 12:00

För ostartade och okvalade hästar

Startnummer och häst Ålder och prissumma Kusk
1 Najs Walk of Fame 3 V, 0 kr Nils Sylvén
2 Niveau 4 V, 0 kr Lars-Göran Johansson
3 Quantum Antonia 3 S, 0 kr Lennart Svensson
4 Golden Kick Back 2 S, 0 kr Per-Ingmar Persson

 

Lopp nr 3 Starttid kl 12:20

Kat B Grundlag 2,35

Startnummer Distans Häst  Kusk
1 1640 Skullagårds Ina Emma-Charlotta Cederfors
2 1720 Pepino Ida Hellberg
3 1760 Kumlaby Lavendel Julia Almsgård
4 1800 Primus Gross Mathilda Petersson
5 1800 Melizza Z Anna Stark

 

Lopp nr 4 Starttid kl 12:40

För hästar 0 kr- 35 000 kr

Startnummer och häst Prissumma Kusk
1 Svenne Neon 6 V, 2000 kr Erland Sjöö
2 National Day 4 V, 6500 kr Henrik Johansson
3 Milky Way 7 V, 7500 kr Jan Andersson
4 Hälsa på Elsa 10 S, 21 300 kr Sara Bladh
5 Dröm Elin 5 S, 32 550 kr Lars-Göran Johansson

 

Lopp nr 5 Starttid 13:00

Kat A Gubb och Gum lopp 1140 Grundlag 3,15

Startnummer Distans Häst  Kusk
1 1140 Polly  Björn Johansson
2 1180 Lindåsens Nadja Sandra Karlsson
3 1200 Hilma III Emma Hellberg
4 1220 Emmeros Alert Helen Almsgård
5 1260 Otso Annica Cederfors

 

Lopp nr 6 Starttid kl 13:20

För hästar 35 001- 75 000 kr

Startnummer och häst Prissumma Kusk
1 Jackie Kemp 5 S, 36 000 kr Jessica Flodin
2 Underwood 5 V, 56 000 kr Lennart Svensson
3 Make Chances Try 11 V, 60 300 kr Per-Ingmar Persson
4 Son Of Tessie 3 S, 70 800 kr Henrik Johansson
5 Mamba OK 7 V, 73 400 kr Lars-Göran Johansson

 

Lopp nr 7 Starttid kl 13:40

Kat B Gubb och Gum lopp 1640 grundlag 2,40

Startnummer Distans Häst  Kusk
1 1640 Axel Ronny Pettersson
2 1800 Melizza Z Maria Stark
3 1840 Kumlaby Lavendel Roine Almsgård
4 1920 Engelbrekt Helen Hård

 

Lopp 8 Starttid kl 14:00

För hästar 75 001 kr och uppåt

Startnummer och häst Prissumma Kusk
1 Running Eliz 8 V, 84 000 kr Nathalie Engman
2 Alice Tilia 4 S, 93 500 kr Rune Petersson
3 Super Kax 6 H, 159 500 kr Henrik Johansson
4 Chip Silvio 8 V, 294 000 kr Lennart Svensson
5 Super G 8 V, 936 000 kr Peter Johansson
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 28:e februari 2020
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (4)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (10)
Ginman Marina (Knutsson Kent)
Lopp 8 MOONS U.BOLT (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Mantorp 1:a mars 2020
Lopp 5 EYE IN THE SKY (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 GOLDEN BOWL (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 DON'T BE SO SHY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 2:e mars 2020
Lopp 2 SISTER STEPHANIE (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 STARO JUVENTUS (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FELLINI BOKO (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 3:e mars 2020
Lopp 3 ELLAMI PRIDE (13)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 6 HERAKLES (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (14)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Solvalla 4:e mars 2020
Lopp 2 TETON SPECIALITY (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 FAJM COMPOSITE (10)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 TETON SPECIAL GIFT (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 5:e mars 2020
Lopp 3 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Resultat
Åby 26:e februari 2020
Lopp 6 FELIX V.M., 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US), oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 24:e februari 2020
Lopp 7 CASH ALO, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 MOONS LILLE OLLE, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 TETON SPECIAL GIFT, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Solvalla 23:e februari 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Axevalla 22:e februari 2020
Lopp 1 SYMPHONIC IRJA, 8:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se