Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2019-10-07

Läderkurs 19-20 oktober

PONNYTRAV Tillverka något till dig själv, något till hästen eller laga något - nybörjare och alla är välkomna!

2019-09-29 17:00:00

Resultat ponnys klubbtävling

PONNYTRAV Grattis alla duktiga deltagare!

2019-09-22 14:41:07

Lilla Smålandsmästaren 2019

PONNYTRAV Delad glädje är dubbel glädje! Det blev dött lopp mellan Alfred S och Ekslätts Iceland - Grattis!

2019-09-18 09:49:41

Lilla Smålandsmästaren

PONNYTRAV Nu finns startlistan till Lilla Smålandsmästaren, Speedy Foxy Vicanes lopp - Välkommen 22 september!

2019-09-17 09:14:41

Anmälan till ponnylopp framflyttad!

PONNYTRAV På grund av tekniska problem med ponnyanmälan är den framflyttad till i morgon - har du redan försökt anmäla så gör om din anmälan för säkerhets skull!

2019-09-16 21:36:09

Klubbtävling

PONNYTRAV Dags för årets klubbmästerskap - 29 september kör vi en tävlingsdag ihop med B-tränarnas klubbmästerskap

2019-09-15 14:21:09

Doggelito årets Mini Smålandsmästare!

PONNYTRAV Grattis till Kazandra Ginman och Doggelito! 

2019-08-31 18:53:21

Årets sista ponnydag

PONNYTRAV Varm dag på Vaggeryd, med många lopp och många hästar

2019-08-26 15:15:55

Ponnytrav 31 augusti 2019

PONNYTRAV Dags igen för en heldag med ponnytrav, välkommen! - Första start 12:00

2019-08-05 10:40:38

Dansk seger i ponnyloppet

PONNYTRAV Jonas Hansen segrade i söndagens insprängda lopp med LG:s Bugatti - Grattis!

2019-08-01 10:07:26

Ponnykvällen på Vaggeryd

PONNYTRAV En lång kväll blev det, tack till alla funktionärer, kuskar och voltvakter som såg till att vi kom i mål innan solen gick ner!

2019-07-30

På onsdag 31 juli är det dags för ponnytrav!

PONNYTRAV Jättemånga anmälda och 14 lopp - första start kl 17.00, kvalet går 16:40 - Välkomna!

2019-05-05 18:21:12

Zixten och Julia!

PONNYTRAV Zixten Mo segrade i ponnyloppet idag på Vaggeryd!

2019-04-13 20:33:09

Grattis ponnygänget!

PONNYTRAV William vann, Hilda blev tvåa och Ester trea!

2019-04-09 11:18:13

Klubbtävling ponny 19 april

PONNYTRAV Vi kör lopp och grillar lite korv tillsammans - välkommen!

2019-04-09 10:17:36

Ponnysäsongen börjar på Vaggeryd

PONNYTRAV Den 13 april kör vi ett insprängt lopp och ponnykval- Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 21:e november 2019
Lopp 7 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FRANCKS DE SOTO (2)
Franck Hans (Franck Hans)
Axevalla 22:e november 2019
Lopp 6 TURBOLENNA (9)
Ljunghager Kajsa (Bolin Andersson Ann)
Lopp 8 FINGERSPRINT (3)
Svensson Linus (Berg Björn)
Lopp 8 AOWA L.G. (12)
Smith Jakob (Brostorp Johanna)
Lopp 9 MINTTU AKEMA (6)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Jägersro 23:e november 2019
Lopp 7 GULLABO DÄCK BLING (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 SPEEDY FOXY VICANE (4)
Eriksson Kim (Källgren David)
Örebro 23:e november 2019
Lopp 3 WISS ZORNITA (7)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN (14)
Andersson Julia (Johansson Henrik)
Lopp 4 STARO JUVENTUS (3)
Svensson Claes (Svensson Lennart)
Lopp 6 JETSTREAM RAPIDA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 GOLDEN GUARD (6)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 8 NEO SÅNNA (9)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (1)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e november 2019
Lopp 7 WHISKY AKEMA (2)
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Resultat
Mantorp 19:e november 2019
Lopp 3 EYE IN THE SKY, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 CHIP DREAM
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 S.H.T.THORNOFROSES
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Lopp 4 EASY COPI, 6:a
Svensson Claes (Brose Åsa)
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 SIMSON SAAR
Jakobsson Magnus (Berglund Anders)
Lopp 7 MAGGIESAARI, 6:a
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 9 FELIX V.M., 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Åby 16:e november 2019
Lopp 2 FREE FALLIN L.C., oplac.
Fiore Salvatore (Lidh Liselott)
Lopp 3 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Axevalla 15:e november 2019
Lopp 1 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 5 O.M.GOGENTLE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 6 EKEBO CAF, oplac.
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 6 DABKAS RAINBOWDASH, d
Benzon Niclas (Gustafsson Rolf)
Lopp 7 NIVEAU
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 7 OLGA UTCA, 5:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 6:a
Knutsson Anton (Berg Björn)
Lopp 9 ELLAMI PRIDE, d
Petersson Rune (Petersson Rune)
Kalmar 15:e november 2019
Lopp 3 KIRBY SÅNNA, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 CARROTLOVER, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 DAY COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 DREAM DERBY, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 MINTTU AKEMA, 1:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 10 LIMUS EFFI
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 10 S.H.T.THORNOFROSES
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Åby 14:e november 2019
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Ingves Peter (Franck Hans)
Solvalla 13:e november 2019
Lopp 3 MINT SÅNNA, 2:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se