Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Ponnykuskar på tävlingsbanan 2015

 

Kusk Häst Placering Länk till ST
Kalmar 8 november Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 5:a
Hilda Eskilsson Boss 4:a
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love 4:a
Ellen Svensson Lillen str.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 4:a
Julia Almsgård Eagle Eye Cherrie 2:a
Åby 7 november Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna oplac.
Moa Andersson Granös Tusensköna 4:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 3:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 6:a
Axevalla 1 november Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Hedda 2:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda 1:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria 7:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 3:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 3:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac.
Halmstad 19 oktober Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Kalmar 18 oktober - divisionsfinaler Resultat»
Ida Forsberg Emmeros Elliot (klass II) 5:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda (klass II) 4:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda (klass I) d
Julia Almsgård Emmeros Legolas (silver) 7:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas (brons) oplac.
Moa Andersson Granös Tusensköna (brons) 3:a
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II (klass I) d
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II (brons) 7:a
Sara Hagelberg (Kr)* Meliza (klass III) 7:a *
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor (klass I) 7:a *
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  3:a *
Halmstad 11 oktober Resultat»
Anna Stark Melizza Z oplac.
Anna Stark Sävrarps Bonanza 6:a
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  1:a *
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  4:a
Sara Hagelberg (Kr)* Meliza oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 4:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 3:a
Bergsåker 4 oktober Resultat»
Malin Johansson Ekslätts Armani 3:a
Färjestad 3 oktober Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Julia Almsgård Emmeros Hedda 3:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 5.a
Kalmar 26 september Resultat»
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II 4:a
Ammerå 26 september Resultat»
Malin Johansson Ekslätts Armani 2:a
Mantorp 21 september Resultat»
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 3:a
Vaggeryd 20 september Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna 4:a *
Kalmar 20 september Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 2:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Emma Hellberg Ligist H.T. d
Ida Hellberg Pepino II oplac.
Ida Hellberg Ligist H.T. d
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  4:
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  5:a
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II 1:a
Sara Hagelberg (Kr)* Oplal II d
Sara Hagelberg (Kr)* Meliza 5:a *
Halmstad 13 september Resultat»
Ellen Svensson Lillen oplac
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac
Malin Johansson Ljungens Pärla oplac
Malin Johansson Lillen oplac
Ida Hellberg Ligist H.T. 3:a
Ida Hellberg Pepino II oplac
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac
Anna Stark Melizza Z 6:a
Hilda Eskilsson Boss oplac
Hilda Eskilsson Boss d
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 6:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 4:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria str
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 6:a
Moa Andersson Vikas Rebella d
Moa Andersson Granös Tusensköna 1:a
Vaggeryd 12 september Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Hedda 2:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love 3:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 1:a
Jägersro 5 september Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac
Moa Andersson Sävrarps Lycka oplac
Mantorp 29 augusti Resultat»
Isabell Källgren (Mp)* Sävrarps Lycka 2:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 4:a
Moa Andersson Sävrarps Lycka 1:a *
Moa Andersson Granös Tusensköna 1:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac.
Östanåkra 22 augusti Resultat»
Johan Svensson (staketkusklopp) Sörbyskogens Jerry Lee str
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac
Ellen Svensson Lillen 3:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac
Ellen Svensson (Staketkusklopp) My Sweet Love 2:a
Anna Stark Melizza Z oplac
Anna Stark Melizza Z oplac
Anna Stark Sävrarps Bonanza d
Anna Stark (staketkusklopp) Sävrarps Bonanza 3:a
Ida Hellberg Ligist H.T. d
Ida Hellberg (staketkusklopp) Pepino II 2:a
Emma Hellberg (staketkusklopp) Ligist H.T. d
Moa Andersson Vikas Rebella d
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 5:a
Josefine Karlsson (staketkusklopp) Lindåsens Nadja 1:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 2:a
Vaggeryd 16 augusti Resultat»
Isabell Källgren (Mp)* Sävrarps Lycka oplac
Ellen Svensson Lillen 3:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 4:a
Ellen Svensson (Staketkusklopp) My Sweet Love oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Boss 4:a
Hilda Eskilsson (Staketkusklopp) Boss oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria str
Julia Almsgård Emmeros Gloria str
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 4:a
Julia Almsgård Emmeros Isac d
Ida Hellberg Ligist H.T. d
Ida Hellberg Ligist H.T. oplac. *
Maria Stark (Staketkusklopp) Sävrarps Bonanza 3:a
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac.
Anna Stark Melizza Z 5:a
Anna Stark (Staketkusklopp) Melizza Z 1:a
Moa Andersson Vikas Rebella 1:a *
Moa Andersson Sävrarps Lycka d
Sara Hagelberg (Kr)* Meliza oplac.
Sara Hagelberg (Kr)* Opla II 2:a
Sara Hagelberg (Kr)* Hälge II (kval) gdk
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 2:a
Josefine Karlsson (Staketkusklopp) Lindåsens Nadja 2:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac.
Ida Forsberg (Staketkusklopp) Emmeros Elliot oplac.
Vaggeryd 13 augusti Resultat»
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria str
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II 4:a
Visby 9 augusti Resultat»
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila d
Visby 7 augusti Resultat»
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 3:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila d
Halmstad 3 augusti Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a *
Malin Johansson Lillen 3:a
Åby 2 augusti Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac
Julia Almsgård Emmeros Gloria 3:a
Halmstad 31 juli Resultat»
Anna Stark Melizza Z 4:a
Anna Stark Sävrarps Bonanza 5:a '
Julia Almsgård Eagle Eye Cherrie 2:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 3:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac
Hilda Eskilsson Boss d
Ida Forsberg Emmeros Elliot 2:a *
Moa Andersson Vikas Rebella 2:a *
Josefine Karlsson Eagle Eye Cherrie 3:a
Jägersro 28 juli Resultat»
Julia Almsgård Eagle Eye Cherrie 3:a
Åmål 25 juli - Divisionsfinaler Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna (brons) 3:a *
Moa Andersson Granös Tusensköna (silver) 4:a
Moa Andersson Razzla K.L. (klass II) oplac.
Moa Andersson Razzla K.L. (klass III) 3:a
Halmstad 24 juli Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 6:a
Hilda Eskilsson My Sweet Love oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac.
Kalmar 19 juli Resultat»
Josefine Karlsson Emmeros Alert str
Josefine Karlsson Emmeros Alert str
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Julia Almsgård (kuskbyte) Hippza oplac.
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II d
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  oplac.
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  4:a
Sara Hagelberg (Kr)* Meliza 3:a *
Axevalla 19 juli Resultat»
Moa Andersson Sävarps Engla d
Kalmar 17 juli Resultat»
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac. *
Anna Stark Melizza Z 3:a
Anna Stark Melizza Z oplac.
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  1:a
Sara Hagelberg (Kr)* Ellen  2:a *
Moa Andersson Sävarps Lycka oplac *
Moa Andersson Razzla K.L. 3:a
Axevalla 17 juli Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 3.a *
Årjäng 12 juli Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna 4:a
Tomelilla 12 juli Resultat»
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Boss oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 4:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop d
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 5:a
Ellen Svensson My Sweet Love 3:a
Ellen Svensson My Sweet Love 4:a
Ellen Svensson Lillen oplac.
Malin Johansson Lillen oplac
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac
Malin Johansson Ljungens Pärla 3:a
Tomelilla 10 juli Resultat»
Anna Stark Melizza Z oplac.
Anna Stark Melizza Z oplac.
Anna Stark Sävrarps Bonanza 4:a
Hilda Eskilsson Boss oplac
Hilda Eskilsson Boss oplac
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 4:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 5:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac
Ellen Svensson Lillen oplac
Malin Johansson Lillen 6:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot oplac
Malin Johansson Flyt 2:a
Kalmar 5 juli Resultat»
Moa Andersson Sävarps Lycka oplac
Anna Stark Melizza Z oplac.
Malin Johansson Lillen oplac.
Halmstad 4 juli Resultat»
Ida Forsberg Emmeros Elliot 3:a *
Vaggeryd 1 juli Resultat»
Ida Forsberg Emmeros Elliot 4:a *
Ida Forsberg Emmeros Fabian (kval) ejg
Hilda Eskilsson Boss oplac *
Hilda Eskilsson Boss d
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 3:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop 3:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee oplac *
Ellen Svensson My Sweet Love 2:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac
Josefine Karlsson Emmeros Alert 2:a
Josefine Karlsson Emmeros Alert oplac
Emma Hellberg Ligist H.T. oplac *
Anna Stark Sävrarps Bonanza oplac
Anna Stark Melizza Z oplac
Sara Hagelberg (Kr)* Meliza 5:a *
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II 3:a
Sara Hagelberg (Kr)* Brostorps Marmor  4:a *
Moa Andersson Sävarps Lycka 2:a
Moa Andersson Razzla K.L. 1:a *
Moa Andersson Sävarps Engla 4:a
Ida Hellberg Pepino II oplac
Julia Almsgård Hippza 2:a *
Julia Almsgård Emmeros Isac (kval) ejg
Kalmar 29 juni
Sara Hagelberg (Kr)* Ellen (kval) gdk
Örebro 28 juni Resultat»
Moa Andersson Razzla K.L. 1:a
Moa Andersson Razzla K.L. 2:a
Moa Andersson Granös Tusensköna 1:a
Moa Andersson Granös Tusensköna oplac
Jägersro 28 juni Resultat»
Sara Hagelberg (Kr)* Opal II 1:a
Sara Hagelberg (Kr)* Meliza d
Jägersro 26 juni Resultat»
Moa Andersson Razzla K.L. 1:a *
Moa Andersson Sävarps Engla 1:a
Malin Johansson Skräcken 1:a
Östersund 27 juni Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a *
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel str
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 5:a
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 6:a
Wången 25 juni Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Julia Almsgård Emmeros Gloria 3:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila oplac.
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila 4:a
Kalmar 21 juni Resultat»
Julia Almsgård Eagle Eye Cherrie Oplac.
Eskilstuna 12 juni Resultat»
Malin Johansson Ljungens Copiad 5:a
Axevalla 7 juni Resultat»
Josefine Karlsson Emmeros Alert 3:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop Oplac.
Julia Almsgård Emmeros Gloria 1:a
Östanåkra 6 juni Resultat»
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja Oplac.
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 6:a
Ellen Svensson Lillen Oplac.
Malin Johansson Lillen Opac.
Malin Johansson (Staketkusklopp) My Sweet Love d
Malin Johansson Dax Ess (kval) ejg
Julia Almsgård Emmeros Hedda Oplac.
Julia Almsgård Emmeros Legolas 3:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee str
Ellen Svensson My Sweet Love 5:a
Anna Stark Melizza Z d
Anna Stark (Staketkusklopp) Melizza Z  .2:a
Ida Forsberg Emmeros Elliot Oplac. *
Johan Svensson (Staketkusklopp) Sörbyskogens Jerry Lee str
Vaggeryd 5 juni Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel d
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a *
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila Oplac.
Östanåkra 24 maj Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Alert 5:a
Josefine Karlsson Emmeros Alert d
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 5:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja 1:a *
Ida Forsberg Emmeros Elliot Oplac.
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 4:a
Ellen Svensson My Sweet Love Oplac.
Ellen Svensson My Sweet Love 3:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda 3:a
Julia Almsgård Hippza 1:a
Anna Stark Melizza Z Oplac.
Anna Stark (Staketkusklopp) Melizza Z  Oplac.
Axevalla 14 maj Resultat»
Julia Almsgård Emmeros Legolas 4:a
Julia Almsgård Emmeros Legolas 5:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda 2:a *
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop Oplac
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop Oplac
Hilda Eskilsson Boss 4:a *
Ellen Svensson My Sweet Love 4:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 3:a
Malin Johansson Lillen 3:a
Malin Johansson Dax Ess (kval) ejg.
Kalmar 10 maj Resultat»
Malin Johansson Lillen d
Ellen Svensson Lillen Oplac
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee Oplac
Josefine Karlsson Lindåsena Nadja 1:a
Josefine Karlsson Emmeros Allert d
Sara Hagelberg (Ti)* Opal II 1:a
Sara Hagelberg (Ti)* Meliza Oplac
Mantorp 9 maj Resultat»
Anna Stark Melizza Z Oplac.
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Halmstad 3 maj Resultat»
Ellen Svensson Lillen 3:a
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 2:a
Ellen Svensson My Sweet Love oplac.
Moa Andersson Vikas Rebella d
Moa Andersson Sävarps Lycka 4:a
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Allgunnens Bepop oplac.
Hilda Eskilsson Boss d
Ida Forsberg Emmeros Elliot 4:a
Julia Almsgård Emmeros Hedda 1:a *
Julia Almsgård Emmeros Gloria 2:a *
Julia Almsgård Emmeros Legolas 4:a *
Julia Almsgård Emmeros Legolas 3:a
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel oplac.
Vaggeryd 19 april Resultat»
Malin Johansson Dax Ess (kval) ejg
Kalmar 19 april Resultat»
Ellen Svensson Lillen d
Ellen Svensson Sörbyskogens Jerry Lee 3:a
Moa Andersson Sävarps Lycka 4:a
Moa Andersson Vikas Rebella (kval) gdk
Åby 12 april Resultat»
Moa Andersson Sävraps Lycka 2:a
Moa Andersson Sävraps Engla (kval) gdk
Josefine Karlsson Emmeros Alert 5:a
Josefine Karlsson Emmeros Allert 3:a
Josefine Karlsson Lindåsena Nadja 4:a
Josefine Karlsson Lindåsens Nadja oplac.
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila d
Caroline Svensson (Mp)* Te-Quila str
Julia Almsgård Emmeros Gloria str
Mantorp 6 april Resultat»
Josefine Karlson Emmeros Alert oplac
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a
Färjestad 3 april Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna d
Åby 29 mars Resultat»
Moa Andersson Granös Tusensköna 2:a
Halmstad 28 mars Resultat»
Julia Almsgård Kumlaby Lavendel 1:a

Josefine Karlson Emmeros Alert 2:a

*) Har licens på annan bana men är medlem i Jönköping-Vaggeryds Ponnytravare

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Kalmar 28:e februari 2020
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN (4)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MOON'S OKI DOKI (10)
Ginman Marina (Knutsson Kent)
Lopp 8 MOONS U.BOLT (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Mantorp 1:a mars 2020
Lopp 5 EYE IN THE SKY (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 GOLDEN BOWL (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 13 DON'T BE SO SHY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 2:e mars 2020
Lopp 2 SISTER STEPHANIE (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 STARO JUVENTUS (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FELLINI BOKO (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 3:e mars 2020
Lopp 3 ELLAMI PRIDE (13)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 6 HERAKLES (4)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 WOOP'SIDIDITAGAIN (9)
Jakobsson Magnus (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA (14)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Solvalla 4:e mars 2020
Lopp 2 TETON SPECIALITY (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 FAJM COMPOSITE (10)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 TETON SPECIAL GIFT (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 5:e mars 2020
Lopp 3 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Resultat
Åby 26:e februari 2020
Lopp 6 FELIX V.M., 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 TEMPLE OF DREAMS (US), oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 1:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 24:e februari 2020
Lopp 7 CASH ALO, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 MOONS LILLE OLLE, 3:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 TETON SPECIAL GIFT, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Solvalla 23:e februari 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, oplac.
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Axevalla 22:e februari 2020
Lopp 1 SYMPHONIC IRJA, 8:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se