Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Championligan 2018

Urval: Licenstyp=Alla, Kön=Båda, Lopp på bana=Vaggeryd, Lopptyp=Alla lopp, Sulky/Monté=Båda, Hästras=Båda, Hemmabana=Alla svenska banor

 NamnLicensStarter1:a2:a3:aSegerprocentVinstsumma (kr)
1 Carl Johan Jepson (F) A1 21 6 4 2 28,6 502 800
2 Fredrik Persson (Kr) A1 14 5 2 0 35,7 243 350
3 Johan Untersteiner (Hd) A1 14 3 4 2 21,4 231 200
4 Kim Eriksson (Mp) A1 17 3 2 1 17,6 119 000
5 Mikael J Andersson (F) A1 25 3 1 3 12,0 213 100

(Uppdaterad efter 9 tävlingsdagar 20180804)

Banchampionat på Vaggerydtravet

2017 Kim Eriksson (Mp) 51 starter 10-6-2 453 300 kr
2016 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 9-8-7 601 200 kr
2015 Peter Untersteiner (Hd) 58 starter 15-9-2 570 800 kr
2014 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 10-6-3 463 050 kr
2013 Peter Untersteiner (Hd) 45 starter 8-7-7 417 700 kr
2012 Kenneth Haugstad (Hd) 56 starter 9-5-4 429 400 kr
2011 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 8-7-4 328 600 kr
2010 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 10-2-6 316 000 kr
2009 Stefan Söderkvist (Å) 39 starter 8-2-3 429 350 kr
2008 Stefan Söderkvist (Å) 41 starter 9-4-3 350 350 kr
2007 Peter Untersteiner (Hd) 46 starter 9-4-8 305 650 kr
2006 Peter Untersteiner (Hd) 21 starter 6-3-0 191 800 kr
2005 Jörgen Sjunnesson (J) 30 starter 9-3-2 169 600 kr
2004 Peter Untersteiner (Hd) 34 starter 12-4-3 209 700 kr
2003 Peter Untersteiner (Hd) 27 starter 7-0-2 109 950 kr
2002 Claes Svensson (Mp) 26 starter 7-3-2 173 150 kr
2001 Claes Svensson (Mp) 27 starter 9-1-4 159 200 kr
2000 Peter Untersteiner (Hd) 23 starter 3-2-4 93 600 kr
1999 Dan Widegren (Hd) 11 starter 5-1-3 93 200 kr
1998 Peter Untersteiner (Hd) 13 starter 3-1-3 57 100 kr
1997 Erik Adielsson (J) 9 starter 3-1-2 45 950 kr
1996 Peter Untersteiner (Hd) 10 starter 2-3-1 43 100 kr
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Lördag 25:e Augusti
Första start: 12:00
Hemmahästar
till start
Jägersro 22:e augusti 2018
Lopp 2 Worth a Lot (3)
Stefan Söderkvist (Fausto Luperini)
Åby 23:e augusti 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (15)
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Örebro 23:e augusti 2018
Lopp 4 Felix V.M. (10)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Joy for Us (9)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Kalmar 24:e augusti 2018
Lopp 2 Minttu Akema (5)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 3 Breezer (5)
Anton Knutsson (Björn Trulsson)
Lopp 4 Wiss Very Nice (7)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 8 Ava Å. (3)
Julia Almsgård (Jannike Almsgård)
Lopp 8 Limus Effi (10)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 9 Love for Life (9)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Eskilstuna 25:e augusti 2018
Lopp 3 Lindsey Sånna (7)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Resultat
Vaggeryd 20:e augusti 2018
Lopp 1 Day Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim, 4:a
Preben Sövik (Anders Berglund)
Lopp 2 Eaja Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Speedy Desideria, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Pell Inn, oplac.
Preben Sövik (Göran Widegren)
Lopp 3 Clay Composite, 4:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Wiss Zornita, 6:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Speedy Patricia, 5:a
Jessica Schade Lundell (Kent Knutsson)
Lopp 6 Overlord, 3:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Shyvana, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Olga Utca, 1:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 6 Chip Dream, 5:a
Peter Ingves (Lennart Svensson)
Lopp 7 Darius Dante, oplac.
Anton Knutsson (Erland Sjöö)
Lopp 7 Free Fallin L.C., d
Fausto Luperini (Liselott Lidh)
Lopp 7 Francks de Soto, 6:a
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 7 Vivaldi, 5:a
Thomas Dalborg (Åsa Brose)
Lopp 8 Stora Hökhult, oplac.
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 8 Speedy Jay Vicane, 2:a
Torbjörn Jansson (David Källgren)
Tingsryd 19:e augusti 2018
Lopp 3 Yoggi Composite
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Linda Sånna, oplac.
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Kirby Sånna, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Natosi Goj, 1:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Speedy Foxy Vicane, 4:a
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Mantorp 18:e augusti 2018
Lopp 1 Västerbo Quadriga
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Teton York, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Rydens Limoncello
Peter Untersteiner (Arne Rydén)
Lopp 6 Al's Sugarstar, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Lady Isabell, 5:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 8 Turbolenna, oplac.
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 10 Woop'sididitagain, 3:a
Mikael J Andersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Symphonic Irja, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Gävle 17:e augusti 2018
Lopp 7 Lindsey Sånna, 5:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Mint Sånna, 6:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Åby 16:e augusti 2018
Lopp 6 Ceylon Dream
Claes Svensson (Claes Svensson)
Örebro 16:e augusti 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki, 3:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se