Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2018-11-18
Bjarg, kurs
Stallcafeterian 9-18
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Örebro 17:e november 2018
Lopp 9 Joy for Us (6)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Färjestad 18:e november 2018
Lopp 8 Baja Rosa Akema (13)
Morgan Ivarsson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 9 Felix V.M. (11)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Halmstad 19:e november 2018
Lopp 1 Okobaloz (5)
Anton Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 2 Quitebeauty (4)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 4 Asterix Hornline (11)
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Lopp 5 Darius Dante (8)
Sören Boel (Erland Sjöö)
Lopp 6 Dabkas Rainbowdash (4)
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 8 Turbolenna (9)
Sören Boel (Ann Bolin Andersson)
Åby 22:e november 2018
Lopp 2 Vivaldi (7)
Mikael J Andersson (Åsa Brose)
Lopp 3 Francks de Soto (9)
Mikael Å Linderoth (Hans Franck)
Lopp 5 Ekebo Lover (11)
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 10 Marta Easy (12)
Roger Pettersson (Bengt Petersson)
Lopp 11 Francks Gidjon (8)
Hans Franck (Hans Franck)
Resultat
Örebro 17:e november 2018
Lopp 2 Golden Guard, d
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 3 Hults Ingela, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 16:e november 2018
Lopp 2 Calvados Akema, oplac.
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 7 Cleo de Castella, oplac.
David Källgren (David Källgren)
Kalmar 16:e november 2018
Lopp 1 Västerbo Quadriga
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 3 Prestige V.G., oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 6 Go de Luxe, 2:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Åby 15:e november 2018
Lopp 2 Cheraton, 3:a
Peter Ingves (Nathalie Engman)
Lopp 5 Al's Sugarstar, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 13:e november 2018
Lopp 1 Ekebo Easy, 4:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 1 Chip Dream, 8:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 2 Wiss Zornita, 7:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Kirby Sånna, 3:a
Roger Pettersson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Day Composite, 2:a
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Mint Sånna, 2:a
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Woop'sididitagain, 8:a
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 9 Linda Sånna, 6:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Jägersro 13:e november 2018
Lopp 5 Natosi Goj, 4:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Halmstad 12:e november 2018
Lopp 2 Vivaldi, 7:a
Veijo Heiskanen (Åsa Brose)
Lopp 2 Francks de Soto, d
Moa Andersson (Hans Franck)
Lopp 5 Moons Blåljus, 3:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Francks Gidjon, 8:a
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 7 Overlord, 1:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Mantorp 12:e november 2018
Lopp 2 Cash Alo, oplac.
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 3 Picasso Tilly
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 5 Symphonic Lincoln, 4:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 6 Pim Pim Joli, 5:a
Henrik Johansson (Jonathan Blomqvist)
Lopp 6 Dance Streamline, 3:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 7 Carrotlover, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 8 Easy Copi, 7:a
Mats Börjesson (Åsa Brose)
Lopp 9 Marta Easy, 7:a
Claes Svensson (Bengt Petersson)
Eskilstuna 11:e november 2018
Lopp 2 Kiara Sånna, 4:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se