Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingsdagar 2018

: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 14:35
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 5:e Maj
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 19:e Maj
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 4:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 12:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 19:e Juni
Första start: 15:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 29:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Torsdag 11:e Juli
Första start: 12:20
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 4:e Augusti
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Måndag 19:e Augusti
Första start: 12:20
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 15:e September
Första start: 11:10
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 22:e September
Första start: 12:45

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Örebro 16:e december 2018
Lopp 4 Eaja Composite (1)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Eskilstuna 17:e december 2018
Lopp 7 Day Composite (3)
Per Lennartsson (Jan Hellstedt)
Kalmar 17:e december 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki (1)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 1 Go de Luxe (4)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Symphonic Lincoln (5)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Jägersro 18:e december 2018
Lopp 4 Speedy Jay Vicane (8)
David Källgren (David Källgren)
Resultat
Mantorp 13:e december 2018
Lopp 1 Joy for Us, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 3 Golden Kick Back, oplac.
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 Okobaloz, d
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 4 Staro Juventus, oplac.
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 5 Talija Bi (IT), oplac.
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 6 Lyssum, 2:a
Henrik Johansson (Claes Svensson)
Lopp 9 Quitebeauty, 6:a
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Åby 13:e december 2018
Lopp 1 Francks Cooper, oplac.
Carl Johan Jepson (Hans Franck)
Lopp 1 Easy Copi, 6:a
Peter Untersteiner (Åsa Brose)
Lopp 3 Francks Gidjon, oplac.
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 3 Woop'sididitagain
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 4 Rydens Limoncello, oplac.
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 5 Rydens Molly, oplac.
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 6 Conway Streamline, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Neo Sånna, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 12:e december 2018
Lopp 8 Speedy Foxy Vicane, 1:a
Kim Eriksson (David Källgren)
Axevalla 11:e december 2018
Lopp 1 Hults Ingela, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 2 Jardin, 3:a
Peter Untersteiner (Lars-Göran Johansson)
Lopp 3 Jaffa Maxim, oplac.
Mikael J Andersson (Anders Berglund)
Lopp 5 Baja Rosa Akema, 7:a
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 6 Massive Turnover
Peter Johansson (Peter Johansson)
Lopp 7 Dance Streamline, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Crispi's Memory, oplac.
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 9 Cheraton, 2:a
Sofia Adolfsson (Nathalie Engman)
Lopp 9 Carlossatisfaction, 4:a
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Färjestad 10:e december 2018
Lopp 3 Mint Sånna, oplac.
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Speedy Jay Vicane, oplac.
Kim Eriksson (David Källgren)
Lopp 9 Ready K.K.Hall, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Halmstad 10:e december 2018
Lopp 8 Darius Dante, 6:a
Peter Untersteiner (Erland Sjöö)
Eskilstuna 8:e december 2018
Lopp 5 Billy Boy Brizard, 2:a
Emilia Leo (Claes Svensson)
Lopp 6 Cash Alo, 1:a
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se