Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tränare och kuskar/ryttare

A-tränare på Vaggerydstravet

Sara Brodin 070-632 31 36
Länk till aktuell statistik och träningslista»

Jan Hellstedt 073 - 430 74 98
Länk till aktuell statistik och träningslista»

Kent Knutsson 070-796 85 63
Länk till aktuell statistik och träningslista»

Claes Svensson 070-652 20 50
Länk till aktuell statistik och träningslista»

B-tränare m.fl.

-(Listan hämtad från travsport.se 2017-04-24)

NamnFörkortningLicensHemmabana
Almsgård Roine Alm Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Jan And Ja B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Moa And Mo Ungdom: köra Vaggeryd
Axelsson Susanne Axe Su B-tränare: träna Vaggeryd
Berglund Anders Ber An B-tränare: träna Vaggeryd
Bladh Sara Bla Sa Amatör: köra Vaggeryd
Blomander Björn Blo Bj B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Blomqvist Jonathan Blo Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Bolin Andersson Ann Bol An B-tränare: träna Vaggeryd
Brodin Sara Bro Sa A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brose Åsa Bro Ås B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brostorp Johanna Bro Jo B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Eskilsson Malin Esk Ma B-tränare: träna Vaggeryd
Flodin Jessica Flo Je B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Franck Hans Fra Ha B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Gustafsson Rolf Gus Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Hellstedt Jan Hel Ja A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Hjelmrin Johnny Hje Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Johansson Henrik Joh He B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Johansson Lars-Göran Joh LG B-tränare: träna Vaggeryd
Johansson Peter Joh Pe B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Josefsson Robert Jos Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Karlsson Jesper Kar Je B-tränare: träna Vaggeryd
Karlsson Michael Kar Mi B-tränare: träna Vaggeryd
Knutsson Emelie Knu Em Amatör: köra, rida Vaggeryd
Knutsson Kent Knu Ke A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Källgren David Käl Da B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Larsson Fredrik Lar Fr B-tränare: träna Vaggeryd
Lidh Liselott Lid Li B-tränare: träna Vaggeryd
Liljegren Bernt Lil Be B-tränare: träna Vaggeryd
Lofthammar Christer Lof Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Luperini Fausto Lup Fa B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Lähdekorpi Maija Läh Ma B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Midler Helen Mid He B-tränare: träna Vaggeryd
Nilsson Ingemar Nil In B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Nilsson Marie Nil Ma Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Norgren Anna Nor An B-tränare: träna Vaggeryd
Palm Christer Pal Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Persson Per-Ingmar Per PI B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Petersson Bengt Pet Be B-tränare: träna Vaggeryd
Petersson Rune Pet Ru B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Pettersson Ronny Pet Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Petäjäjärvi Jouni Pet Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Rudqvist Henrik Rud He Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Rydén Arne Ryd Ar B-tränare: träna Vaggeryd
Schade Lundell Jessica Sch Je Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Seiholm Sandra Sei Sa B-tränare: träna Vaggeryd
Svensson Claes Sve Cl A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Svensson Lennart Sve Le B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Trulsson Björn Tru Bj B-tränare: träna Vaggeryd
Wallh Thomas Wal Th B-tränare: träna Vaggeryd
Widegren Göran Wid Gö B-tränare: träna Vaggeryd

 

 

NamnFörkortningLicensHemmabana
Abrahamsson Lars O Abr LO B-tränare: träna Vaggeryd
Almsgård Roine Alm Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Jan And Ja B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Lisa And Li B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Moa And Mo Ungdom: köra Vaggeryd
Axelsson Susanne Axe Su B-tränare: träna Vaggeryd
Berglund Anders Ber An B-tränare: träna Vaggeryd
Bladh Sara Bla Sa B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Blomander Björn Blo Bj B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Blomqvist Jonathan Blo Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Bolin Andersson Ann Bol An B-tränare: träna Vaggeryd
Brodin Sara Bro Sa A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brose Åsa Bro Ås B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brostorp Johanna Bro Jo B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Eskilsson Malin Esk Ma B-tränare: träna Vaggeryd
Fjellström Marina Fje Ma B-tränare: träna Vaggeryd
Flodin Jessica Flo Je B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Franck Hans Fra Ha B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Gustafsson Rolf Gus Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Hellstedt Jan Hel Ja A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Hjelmrin Johnny Hje Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Johansson Henrik Joh He B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Johansson Lars-Göran Joh LG B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Johansson Peter Joh Pe B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Josefsson Robert Jos Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Karlsson Michael Kar Mi B-tränare: träna Vaggeryd
Knutsson Kent Knu Ke A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Källgren David Käl Da B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Larsson Fredrik Lar Fr B-tränare: träna Vaggeryd
Lidh Liselott Lid Li B-tränare: träna Vaggeryd
Liljegren Bernt Lil Be B-tränare: träna Vaggeryd
Lofthammar Christer Lof Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Luperini Fausto Lup Fa B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Lähdekorpi Maija Läh Ma B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Midler Helen Mid He B-tränare: träna Vaggeryd
Nilsson Ingemar Nil In B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Nilsson Marie Nil Ma Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Norgren Anna Nor An B-tränare: träna Vaggeryd
Palm Christer Pal Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Persson Per-Ingmar Per PI B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Petersson Rune Pet Ru B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Pettersson Ronny Pet Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Petäjäjärvi Jouni Pet Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Rydén Arne Ryd Ar B-tränare: träna Vaggeryd
Seiholm Sandra Sei Sa B-tränare: träna Vaggeryd
Sjöö Erland Sjö Er B-tränare: träna Vaggeryd
Svensson Claes Sve Cl A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Svensson Lennart Sve Le B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Trulsson Björn Tru Bj B-tränare: träna Vaggeryd
Wallh Thomas Wal Th B-tränare: träna Vaggeryd
Widegren Göran Wid Gö B-tränare: träna Vaggeryd
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Solvalla 1:a april 2020
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON SPECIALITY (12)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EYE IN THE SKY (1)
Lilius Marcus (Svensson Claes)
Lopp 8 JETSTREAM RAPIDA (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 LINDA SÅNNA (12)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT (8)
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M. (8)
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Kalmar 3:e april 2020
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI (9)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Solvalla 3:e april 2020
Lopp 5 HERAKLES (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Halmstad 6:e april 2020
Lopp 4 EASY COPI (8)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TURBOLENNA (10)
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 7 MADURAI (6)
Andersson Malin (Florin Mikael)
Resultat
Mantorp 30:e mars 2020
Lopp 1 MANGO BRODDA, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 1 DON'T BE SO SHY, 7:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM, 4:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MADURAI, 6:a
Melberg Nicole (Florin Mikael)
Lopp 8 DARIUS DANTE, oplac.
Eriksson Kim (Sjöö Erland)
Lopp 9 FAJM COMPOSITE, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 THAT'S IT, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 29:e mars 2020
Lopp 1 TEMPLE OF DREAMS (US), 3:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 4:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Lopp 10 WISS ZORNITA, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 11 ELLAMI PRIDE, 5:a
Johansson Henrik (Petersson Rune)
Kalmar 28:e mars 2020
Lopp 3 TETON GAME OF WAR, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C., 3:a
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 28:e mars 2020
Lopp 6 KING OF EVERYTHING, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Solvalla 25:e mars 2020
Lopp 1 TETON SPECIALITY, 5:a
Ohlsson Ulf (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LEE SÅNNA, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e mars 2020
Lopp 4 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Axevalla 24:e mars 2020
Lopp 3 CARROTLOVER, 4:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Eskilstuna 24:e mars 2020
Lopp 9 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se