Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tränare och kuskar/ryttare

A-tränare på Vaggerydstravet

Sara Brodin 070-632 31 36
Länk till aktuell statistik och träningslista»

Jan Hellstedt 073 - 430 74 98
Länk till aktuell statistik och träningslista»

Kent Knutsson 070-796 85 63
Länk till aktuell statistik och träningslista»

Claes Svensson 070-652 20 50
Länk till aktuell statistik och träningslista»

B-tränare m.fl.

-(Listan hämtad från travsport.se 2017-04-24)

NamnFörkortningLicensHemmabana
Almsgård Roine Alm Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Jan And Ja B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Moa And Mo Ungdom: köra Vaggeryd
Axelsson Susanne Axe Su B-tränare: träna Vaggeryd
Berglund Anders Ber An B-tränare: träna Vaggeryd
Bladh Sara Bla Sa Amatör: köra Vaggeryd
Blomander Björn Blo Bj B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Blomqvist Jonathan Blo Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Bolin Andersson Ann Bol An B-tränare: träna Vaggeryd
Brodin Sara Bro Sa A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brose Åsa Bro Ås B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brostorp Johanna Bro Jo B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Eskilsson Malin Esk Ma B-tränare: träna Vaggeryd
Flodin Jessica Flo Je B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Franck Hans Fra Ha B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Gustafsson Rolf Gus Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Hellstedt Jan Hel Ja A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Hjelmrin Johnny Hje Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Johansson Henrik Joh He B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Johansson Lars-Göran Joh LG B-tränare: träna Vaggeryd
Johansson Peter Joh Pe B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Josefsson Robert Jos Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Karlsson Jesper Kar Je B-tränare: träna Vaggeryd
Karlsson Michael Kar Mi B-tränare: träna Vaggeryd
Knutsson Emelie Knu Em Amatör: köra, rida Vaggeryd
Knutsson Kent Knu Ke A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Källgren David Käl Da B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Larsson Fredrik Lar Fr B-tränare: träna Vaggeryd
Lidh Liselott Lid Li B-tränare: träna Vaggeryd
Liljegren Bernt Lil Be B-tränare: träna Vaggeryd
Lofthammar Christer Lof Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Luperini Fausto Lup Fa B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Lähdekorpi Maija Läh Ma B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Midler Helen Mid He B-tränare: träna Vaggeryd
Nilsson Ingemar Nil In B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Nilsson Marie Nil Ma Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Norgren Anna Nor An B-tränare: träna Vaggeryd
Palm Christer Pal Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Persson Per-Ingmar Per PI B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Petersson Bengt Pet Be B-tränare: träna Vaggeryd
Petersson Rune Pet Ru B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Pettersson Ronny Pet Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Petäjäjärvi Jouni Pet Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Rudqvist Henrik Rud He Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Rydén Arne Ryd Ar B-tränare: träna Vaggeryd
Schade Lundell Jessica Sch Je Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Seiholm Sandra Sei Sa B-tränare: träna Vaggeryd
Svensson Claes Sve Cl A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Svensson Lennart Sve Le B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Trulsson Björn Tru Bj B-tränare: träna Vaggeryd
Wallh Thomas Wal Th B-tränare: träna Vaggeryd
Widegren Göran Wid Gö B-tränare: träna Vaggeryd

 

 

NamnFörkortningLicensHemmabana
Abrahamsson Lars O Abr LO B-tränare: träna Vaggeryd
Almsgård Roine Alm Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Jan And Ja B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Lisa And Li B-tränare: träna Vaggeryd
Andersson Moa And Mo Ungdom: köra Vaggeryd
Axelsson Susanne Axe Su B-tränare: träna Vaggeryd
Berglund Anders Ber An B-tränare: träna Vaggeryd
Bladh Sara Bla Sa B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Blomander Björn Blo Bj B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Blomqvist Jonathan Blo Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Bolin Andersson Ann Bol An B-tränare: träna Vaggeryd
Brodin Sara Bro Sa A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brose Åsa Bro Ås B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Brostorp Johanna Bro Jo B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Eskilsson Malin Esk Ma B-tränare: träna Vaggeryd
Fjellström Marina Fje Ma B-tränare: träna Vaggeryd
Flodin Jessica Flo Je B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Franck Hans Fra Ha B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Gustafsson Rolf Gus Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Hellstedt Jan Hel Ja A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Hjelmrin Johnny Hje Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Johansson Henrik Joh He B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Johansson Lars-Göran Joh LG B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Johansson Peter Joh Pe B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Josefsson Robert Jos Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Karlsson Michael Kar Mi B-tränare: träna Vaggeryd
Knutsson Kent Knu Ke A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Källgren David Käl Da B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Larsson Fredrik Lar Fr B-tränare: träna Vaggeryd
Lidh Liselott Lid Li B-tränare: träna Vaggeryd
Liljegren Bernt Lil Be B-tränare: träna Vaggeryd
Lofthammar Christer Lof Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Luperini Fausto Lup Fa B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Lähdekorpi Maija Läh Ma B-tränare: träna, köra, rida Vaggeryd
Midler Helen Mid He B-tränare: träna Vaggeryd
Nilsson Ingemar Nil In B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Nilsson Marie Nil Ma Lärling hos A-tränare: köra Vaggeryd
Norgren Anna Nor An B-tränare: träna Vaggeryd
Palm Christer Pal Ch B-tränare: träna Vaggeryd
Persson Per-Ingmar Per PI B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Petersson Rune Pet Ru B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Pettersson Ronny Pet Ro B-tränare: träna Vaggeryd
Petäjäjärvi Jouni Pet Jo B-tränare: träna Vaggeryd
Rydén Arne Ryd Ar B-tränare: träna Vaggeryd
Seiholm Sandra Sei Sa B-tränare: träna Vaggeryd
Sjöö Erland Sjö Er B-tränare: träna Vaggeryd
Svensson Claes Sve Cl A-tränare: träna, köra Vaggeryd
Svensson Lennart Sve Le B-tränare: träna, köra Vaggeryd
Trulsson Björn Tru Bj B-tränare: träna Vaggeryd
Wallh Thomas Wal Th B-tränare: träna Vaggeryd
Widegren Göran Wid Gö B-tränare: träna Vaggeryd
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 22:e Juli
Första start: 15:00
Hemmahästar
till start
Halmstad 13:e juli 2020
Lopp 3 VIVALDI (2)
Brose Åsa (Brose Åsa)
Lopp 3 FRANCKS COOPER (3)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 4 CHIP DREAM (5)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT) (12)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 8 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Solvalla 13:e juli 2020
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN (1)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Jägersro 14:e juli 2020
Lopp 2 LISTAS ICE GLIDE (11)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Eskilstuna 15:e juli 2020
Lopp 3 MINT SÅNNA (2)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Kalmar 15:e juli 2020
Lopp 1 LINDA SÅNNA (4)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 MOON'S OKI DOKI (1)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 MOONS LILLE OLLE (4)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 A MATTER OF TIME (5)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 5 FAJM COMPOSITE (5)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LIMUS EFFI (8)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Axevalla 17:e juli 2020
Lopp 1 DILLEN FROST (6)
Persson Stefan (Brose Åsa)
Lopp 3 OLYMPIC BLUE CHIP (US) (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 BRAVO SANTANA (3)
Adielsson Erik (Johansson Peter)
Lopp 13 TETON MISS ANNIE (1)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 DABKAS RAINBOWDASH (3)
Jepson Carl Johan (Gustafsson Rolf)
Axevalla 18:e juli 2020
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN (5)
Andersson Julia (Johansson Henrik)
Lopp 2 PIM PIM JOLI (10)
Widell Kaj (Blomqvist Jonathan)
Lopp 2 DRAFT ONE (14)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 3 GOLDEN GUARD (3)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Resultat
Axevalla 10:e juli 2020
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Jansson Torbjörn (Franck Hans)
Lopp 3 TETON SWEET LINDY, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Örebro 9:e juli 2020
Lopp 4 HERAKLES, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA, 5:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI, 7:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE, 6:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY, 3:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se